Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 23 квітня 2024 року здобувачі факультету прокуратури відвідали Апеляційну Палату Вищого антикорупційного суду!

Під час екскурсії приміщеннями, зокрема залами судових засідань Апеляційної палати, студенти мали можливість поспілкуватися з випускниками нашого Університету – заступником начальника управління з організаційного забезпечення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Олегом Гусаченком та в.о. начальника сектору комунікацій та міжнародного співробітництва Катериною Діденко. Пан Олег Гусаченко розповів студентам про особливості діяльність АП ВАКС, її склад, виклики та завдання, які постають сьогодні перед АП як судом апеляційної інстанції!

Також в межах ознайомчого візиту студенти мали можливість відвідати одне із судових засідань АП. Варто зазначити, що під час судового засідання студенти ознайомилися із однією з функцій Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – підтримання державного обвинувачення в суді. Саме в цьому засіданні сторону обвинувачення представляв прокурор САП, який є випускником факультету прокуратури нашого Університету 2012 року!

Після закінчення судового засідання студенти факультету змогли поспілкуватися з прокурорм САП та з’ясувати все, що їх цікавило в професії прокурора! Пан Володимир люб’язно поділився зі студентами своїм досвідом та надав поради щодо майбутнього працевлаштування до органів прокуратури.

Продовжився захід спілкуванням зі суддею-спікером АП Андрієм Никифоровим. Пан Андрій Никифоров розповів студентам про категорії справ, які надходять до АП, особливості їх розгляду, цікаві випадки, які трапляються під час судових засідань.
Пан Андрій наголосив, що основна мета діяльності АП ВАКСу – забезпечення повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений.
Також суддя-спікер розповів студентам про ганебні випадки корупції, які є предметом правопорушень, що розглядаються АП! Він впевнений, що чим більше буде обвинувальних рішень судів у засудженні корупційних проявів та їх суб’єктів з покаранням у вигляді штрафу та конфіскації майна в дохід держави, тим скоріше Україна зможе побороти це явище.

Дякуємо Голові АП ВАКСу Олександру Семенникову та колективу АП за такий дружній та теплий прийом!
Дякуємо керівництву Університету та Центру рекрутингу, маркетингу та комунікацій за надані можливості!

Дякуємо нашим захисникам за спокій та захист сьогодення! Все буде Україна!