Первинна профспілкова організація студентів Університету

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Організації > Первинна профспілкова організація студентів Університету

Голова первинної профспілкової організації студентів Університету

Бойчук Дмитро Сергійович

d.s.boychuk@nlu.edu.ua

Доцент, кандидат юридичних наук

Первинна профспілкова організація студентів Університету – це виборний представницький орган, створений відповідно до вимог Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та статуту профспілки працівників освіти і науки, через який вона здійснює свої повноваження по представленню інтересів студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого  і захисту їх законних прав.

Профспілка студентів Університету об’єднує більше 9 тис. студентів. У структурі профспілки створено сім профбюро, що об’єднали профгрупи студентів у межах Інститутів та факультетів Університету.

Керівні органи первинної профспілкової організації студентів – профспілковий комітет та президія профспілкового комітету. Керівні органи мають юридичний статус та покликані представляти та захищати права і інтереси членів профспілки.

Профспілковий комітет студентів – керівний орган профспілкової організації. До складу профспілкового комітету входить 51 особа, переважна більшість з яких – представники студентської спільноти (49 осіб), 1 аспірант та голова профспілки.

Президія профспілкового комітету студентів – вищий керівний орган профспілкової організації студентів Університету. До її складу входять 11 осіб, переважна більшість з яких – представники студентської спільноти (9 осіб), 1 аспірант та голова профспілки.

Функціонують постійні комісії профкому, які є його робочими органами: організаційно-масова, житлово-побутова, контролю за пунктами громадського харчування, з соціальних та матеріально-фінансових питань студентів, спортивно-оздоровча та співробітництва зі спортивними клубами Університету.

Основні напрямки роботи профспілки:

• захист соціально-економічних прав та інтересів студентів на всіх рівнях влади в межах законодавства України;
  • надання матеріальної допомоги студентам, які її потребують;
  • сприяння проведенню культурно-масових заходів, які організуються студентами;
  • контроль за нормами громадського харчування та оздоровлення студентів;
  • співпраця з органами студентського самоврядування, студентським клубом та Палацом студентів Університету;
  • посередництво при вирішенні конфліктних ситуацій, однією зі сторін яких є студенти;
  • контроль за дотриманням норм законодавства по відношенню до студентів-сиріт, інвалідів та інших соціально незахищених категорій, а також виконання адміністрацією Закону “Про вищу освіту” по відношенню до студентів Університету;
  • надання допомоги малозабезпеченим студентам та студентам з багатодітних сімей, студентським сім’ям, сиротам та інвалідам;
  • організація відпочинку та оздоровлення членів профспілки, їх туристичних поїздок;
  • надання допомоги при народженні дитини матерям з числа студентів та аспірантів;
  • заохочення студентів за успіхи у навчанні, науковій та громадській роботі;
  • сприяння в одержанні студентом ISIC – міжнародного посвідчення студента;
  • тощо.