Зберігаючи маяки: Мережа співпраці бізнесу та прав людини

Період реалізації Проєкту – до 30 червня 2023 р.

Вступ

Метою проекту є створення та розвиток мережі експертів з бізнесу і прав людини та підвищення обізнаності про бізнес та права людини в регіоні Центральної та Східної Європи та Центральної Азії.

У межах Проєкту ми розробимо контент для широкої громадськості, а пілотна група майбутніх експертів (25 осіб) отримає знання, навички та компетенції, які дозволять їм підтримувати впровадження Керівних принципів ООН з бізнесу та прав людини у своїх країнах, що сприятиме покращенню дотримання прав людини в контексті бізнес-діяльності. Проєкт також буде прагнути створити основу для розробки універсального стандарту щодо взаємодії між неурядовими організаціями та бізнесом.

Проєкт фокусується на бізнесі та правах людини в Польщі; однак він має регіональні масштаби, оскільки загрози правам людини мають міжнародний характер.

Очолює проект Польський інститут прав людини і бізнесу (PIHRB), до якого приєднуються партнери з Ісландії та України: Асоціація ALDA та Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

Експертна мережа, створена в рамках цього проєкту, призведе до кращого захисту прав людини, освіти та навчання з питань бізнесу та прав людини.

Щоб дізнатися більше про проект, будь ласка, зв’яжіться з ceeca_bhr@pihrb.org

Ключові етапи проекту

1. Складання матеріалів польською та українською мовами, включаючи контент для веб-сайту Центральної та Східної Європи та Центральної Азії Business & Human Rights RESOURCE HUB (CEECA RH)
  2. Навчальний візит та семінар з етичних аспектів відносин між НУО та бізнес-сектором
  3. Літня школа
  4. Серія тематичних вебінарів
  5. Публікація
  6. Підсумкова конференція

Партнери

Проєкт реалізується Польським інститутом прав людини і бізнесу (PIHRB) у партнерстві з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого, Ісландською Асоціацією Стійкості та Демократії Alda (ісландською: Alda – félag um sjálfbærni og lýðræði), Ісландським омбудсменом з прав дітей (ісландською: Umboðsmaður barna), професором Університету Ісландії (ісландською: Háskóli Íslands).