uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Картинна галерея

Завідувачка картинної галереї

Любов Василівна Анучина

тел. (057) 757-76-62

Ідея створення в Університеті картинної галереї належить ректору вишу (1987-2020) В.Я.Тацію, який наполегливо  і послідовно втілював у життя ідею формування майбутнього покоління фахівців юридичної справи не тільки як високоосвічених особистостей, а й як людей гармонійно розвинутих, спрямованих на органічне поєднання раціонального та емоційно-почуттєвого, орієнтованих на єдність логіки, души та тіла.

Підтримка цієї ідеї ректоратом, вченою радою, університетською спільнотою в цілому сприяла реалізації такої шляхетної мети, забезпечивши появу в структурі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого першу в історії вищої школи України картинної галереї.

Урочисте відкриття картинної галереї відбулося у березні 2017 року і співпало з відкриттям Навчально-бібліотечного комплексу.

Перша експозиція під назвою «Країна, повита красою» (вислів Т.Г. Шевченка) була присвячена оспіванню неповторної краси України, краси Слобожанщини. Твори професійних художників, майстрів народного малярства, іконопис ХVІІ-ХІХ століть – всі складові експозиції були наповнені духом солодких радощів сходжень до світів горніх, трансцендентних, прилучення до добра, світла, насичені шумом, надією та очікуванням прийдешнього. Камертон гармонії звучав в мелодійній атмосфері виставкової зали.

Бездоганне технічне обладання, прекрасна організація світла сприяли оцінці публікою галереї як однієї  із кращих галерей не тільки Харкова, а й України. Слід підкреслити, що все обладнання картинної галереї було вироблено у майстернях нашого університету.

Завідувачкою картинної галереї було призначено доцентку кафедри культурології Любов Анучину. Її зусиллями визначено концепцію роботи картинної галереї , змістовно та організаційно забезпечено відбір художніх творів та створення першої й усіх наступних виставок, видання буклетів.

За час існування картинної галереї було проведено 10 виставок. Головний акцент зроблено на залучення університету, харків’ян, гостей міста, студентської молоді до творчості харківських митців.

За короткий час встановлено та налагоджено співпрацю з Харківською державною академією дизайну і мистецтва, Національним літературно-меморіальним музеєм Г.С.Сковороди, Сумським обласним художнім музеєм імені Ніканора Онацького, Охтирським міським краєзнавчим музеєм тощо.

 

Картинна галерея

м. Харків, вул. Григорія Сковороди, 84-а, 2-й поверх

тел. (057) 757-76-62

Інформація Галереї

Фотоархів виставок