uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Відгуки студентів за результатами проходження програми міжнародної академічної мобільності

Валерія Єлагіна, студентка факультету приватного права та підприємництва навчалася за програмою академічної мобільності в Міланському університеті, Італія.

«Всім привіт, мене звати Валерія Єлагіна, я є студенткою 4 курсу нашого університету. В тому півріччі мені випала прекрасна можливість поїхати навчатись до Міланського університету за програмою академічної мобільності. Дякую за цю неймовірну нагоду нашому і Міланському університетам.

Життя в Італії і навчання в італійському університеті – це дуже класний досвід, завдяки якому я дізналась багато нового, отримала багато нових знань, познайомилась з цікавими людьми, розширила свій кругозір.

Університет, в якому я навчалась, є найбільшим державним університетом в Мілані, якому в тому році виповнилось 100 років. Професори – майстри своєї справи та надзвичайно приємні люди. Кожен професор має свій особистий і цікавий підхід до викладання свого предмету. Вони готові допомагати тобі та пояснювати абсолютно все, що тобі незрозуміло. Також ми мали нагоду бути присутніми на конференціях, що були присвячені сторіччю звіту про подвійне оподаткування. Це було неймовірно цікаво, адже професори, що вели дані конференції були з різних країн, таких як США, Бразилія, Нідерланди, тощо.

Сама Італія – неймовірно гарна країна! Я дякую за можливість подорожувати і відкривати нові світи нашому і Міланському університетам, адже за час навчання я багато подорожувала Італією, яка мене вразила своєю красою, що створена любовʼю, архітектурою, що зроблена майстрами своєї справи. Італія – це країна вічного сонця, і це правда!

Навчання за програмою академічної мобільності – це надзвичайна нагода, новий досвід та ковток свіжого повітря, особливо в наш неспокійний та складний час.»


Вікторія Романова, студентка факультету прокуратури навчалася за програмою академічної мобільності в Міланському університеті, Італія.

«Я Вікторія Романова, студентка 4 курсу 17 групи факультету прокуратури. Осінній семестр я провела, навчаючись у Міланському університету і скажу, що це було незабутньо:)

Надзвичайно цікаві викладачі, атмосфера живого навчання, іспити – все це було неймовірно.

Це дуже крутий досвід, адже завдяки цьому я познайомилась з студентами з багатьох країн: Бразилії, Франції, Польщі тощо.

Маючи вільний час, я подорожувала Італією і це також неймовірно, поринути у культуру іншої країни, зануритися з головою в атмосферу поєднання “dolce vita” та “hard working”.

Я дуже вдячна своєму рідному університету та Міланському університету за можливість навчатися за програмою академічної мобільності та безумовно хотілось би спробувати ще:))»


Аліна Перкова, студентка факультету адвокатури навчалася за програмою академічної мобільності в Міланському університеті, Італія.

«Цієї осені я навчалася семестр в Міланському університеті в Італії. Це була моя мрія, яка здійснилася завдяки можливостям, наданими нам багаторічними звʼязками нашого університету.

Це був неймовірний досвід спілкування з італійськими викладачами, розуміння зовсім іншого підходу до навчання, складання іспитів та викладання в цілому, розбір класних кейсів на лекціях (особливо запамʼяталися предмети «Теорія і практика міжнародного податкового права» та «Міжнародне та Європейське порівняльне екологічне право»). І, звичайно, значно поліпшився рівень англійської, бо ти використовуєш її не тільки в аудиторії, але й під час спілкування з однокурсниками з різних країн (у нас на курсі було дуже багато іноземців) і навіть зʼявився початковий рівень італійської.

Я щиро раджу взяти участь в програмі академічної мобільності всім тим, хто хоче отримати безцінний досвід навчання закордоном та поповнити цим своє резюме, подорожувати по країні та Європі на вихідних та познайомитися з цікавими людьми!»


Владислав Вільхівський, студент факультету прокуратури навчався за програмою академічної мобільності в Лодзинському університеті, Польща.

«Навчання за програмою обміну – це життєвий досвід, який ділить ваше життя на до та після. Величезна подяка NLU та UŁ за надану можливість!

Півріччя в Лодзинському університеті було для мене перлиною в ланцюжку мого освітнього пізнання. Кожен день відкривав переді мною нові горизонти знань та можливостей.

Компетентні професори, цікаві дисципліни, модерновий дизайн університету, нові знайомства з багатьох країн Європи, навіть Африки та Азії, неймовірні івенти майже кожен день – це навіть не третина того, що ставало моїми невичерпними джерелами натхнення за ці 6 місяців.

Можливість побувати у багатьох великих та малих містах Польщі стала фундаментом для пізнання місцевої культури, традицій та наштовхнула на не одну годину роздумів щодо буття.

Насправді, всю палітру вражень можна було б розписати на значне за обсягом оповідання, але, підсумовуючи декількома словами, спробувати навчання за програмою обміну – це must have!»


Олена Довгань, студентка факультету приватного права та підприємництва навчалася за програмою академічної мобільності в Університеті Вітовта Великого, Литва.

«Мене звати Олена, я студентка 4 курсу факультету приватного права та підприємництва. У минулому семестрі я мала можливість вчитися за програмою академічної мобільності в Університеті Вітовта Великого (Каунас, Литва), за що дуже вдячна нашому університету.

Спочатку дійсно було досить важко звикнути до викладання іноземною мовою, іншої системи викладання, але усі викладачі та працівники університету були дуже добрі та ввічливі, готові завжди прийти на допомогу, тож цей період тривав недовго.

Також я мала можливість обирати предмети самостійно, крім того, мала змогу вивчати не тільки правові дисципліни, але й дипломатичні науки, що було надзвичайно цікаво.

Хочу також зазначити, що в Університеті Вітовта Великого дуже велика увага приділяється вивченню іноземних мов, тож, за бажанням можна вивчати не тільки англійську. До того ж, якщо ви хвилюєтеся через недостатні знання мови, то у вас буде можливість дуже добре її підтягнути 🙂

Загалом, це був незабутній досвід, так як система навчання відрізняється від української, крім того, я отримала можливість познайомитися з великою кількістю людей з абсолютно різних країн. Університет Вітовта Великого приймає студентів не тільки з ближніх країн Європи, а й із Кореї, Японії, Індонезії, тож спілкуватися було надзвичайно цікаво.

Слід зазначити, що університет постійно організовував міжкультурні заходи, де була можливість познайомитися з людьми різних культур та представити свою культуру, зокрема, а також незліченну кількість екскурсій та прогулянок.

Найбільше мене вразив баскетбол, який у Литві є набагато більшим, ніж просто спортом. Університет Вітовта Великого дуже люб’язно надав іноземним студентам безкоштовні квитки на один з матчів, і це було незабутньо.

Окремо хочу подякувати моїм координаторам, які відповідали дуже швидко :), допомагаючи вирішувати абсолютно будь-які проблеми.

Роблячи висновок, хочу подякувати нашому університету за таку чудову можливість покращити свої знання та навички, а також познайомитися з іншими культурами. Тож, хочу запевнити, що якщо ви зробите вибір стати частиною Університету Вітовта Великого, ви отримаєте унікальний досвід та ні на хвилину про це не пожалкуєте.»


Єва Пустовіт, студентка факультету міжнародного та європейського права навчалася за програмою академічної мобільності в Талліннському технологічному університеті, Естонія.

«Взяти участь у академічній мобільності було одним з найкращих моїх рішень за 4 роки навчання.

Experience, який має отримати кожний:

  1. новий досвід навчання (нарешті в offline форматі). Предмети, які ви обираєте самі і які ви ніколи не думали вивчати, але на першій ж лекції ви розумієте, що це одна з найактуальніших сфер;
  2. нові знайомства з exchange-students не тільки з Європи, а всього світу. Неймовірний культурний обмін і емоції;
  3. і звісно, подорожі і нескінченні івенти від університету та неперевершених ESN я побувала в 4 країнах, малювала графіті, відвідала і приймала участь у international dinner з представниками з 10 країн, плавала в морі за температури -20 і багато-багато іншого).

Це був неймовірний семестр. Дуже дякую університету за таку можливість!»


Анастасія Сіваш, студентка факультету юстиції навчалася за програмою академічної мобільності в Університеті Миколаса Ромеріса, Литва.

«За час свого навчання на бакалавріаті я мала змогу двічі відвідати Університет Миколаса Ромеріса за обміном.

Програма академічної мобільності – це must-try. Завдяки їй я мала можливість вивчити цікаві дисципліни, завести нових друзів, попрактикувати англійську, зустріти людей з різних куточків світу. Навчання за обміном збагачує не тільки з академічної, а й з соціальної точки зору, що робить цей досвід особливо цінним.

Університет Миколаса Ромеріса пропонує як гнучкий навчальний план, завдяки великої кількості дисциплін на вибір, так і активне соціальне життя, наповнене різноманітними івентами від Erasmus Student Network (ESN).

Навчання зазвичай проходить в інтерактивному форматі. Викладачі часто пропонують роботу в групах, а також презентації чи навіть створення відео в якості індивідуальних робіт. Система оцінювання складається з 10 кумулятивних балів, які можна отримати завдяки активній роботі на практичних заняттях, проміжному контролі та іспиті.

Установа приймає студентів зі всього світу. За два семестри я встигла познайомитися з людьми з багатьох Європейських країн (Італія, Франція, Німеччина, Нідерланди, Мальта, Чехія, Іспанія) та з інших більш віддалених куточків світу (Японія, Корея, США, Бразилія та Індія). Навчання в багатонаціональному ком’юніті дивує різноманіттям думок та робить процес дійсно захопливим. Університет надає можливість познайомитися з культурами через їжу, музику та танці на щорічному international dinner. Це також гарна нагода гідно представити українську культуру. Як показує практика, іноземцям дуже подобається українська їжа 🙂

Не менш важливим є те, що Литва активно підтримує Україну. У Вільнюсі справді приємно знаходитися, бо відчуваєш підтримку скрізь. Прапорами України увішаний весь центр міста, регулярно проводяться акції на підтримку України. За час проживання у Вільнюсі я встигла дуже полюбити це місто!

Я вдячна нашій Alma Mater за таку чудову можливість та щиро раджу університет Миколаса Ромеріса!»


Юлія Мануйлова, студентка факультету міжнародного та європейського права навчалася за програмою академічної мобільності в Університеті Миколаса Ромеріса, Литва.

«Ось і закінчився семестр у Mykolas Romeris University

Це був неймовірний і по-справжньому life-changing досвід! За цю можливість щира подяка Національному юридичному університету імені Ярослава Мудрого.

Чому саме MRU?

  • це найбільший спеціалізований університет соціальних наук у Литві.
  • університет пропонує безліч програм для навчання англійською мовою.
  • міжнародні рейтинги підтверджують, що університет є найкращим місцем для вивчення правових наук у Литві.

Що я отримала?

  • нові знання з міжнародного права та права Європейського Союзу. Дискусії на лекціях та семінарах з договірного, гуманітарного і адміністративного права безумовно лишили слід в пам’яті.
  • нові знайомства. Надзвичайно цікаві викладачі і не менш цікаві студенти різних національностей.
  • безліч наукових і культурних подій.
  • вдосконалила навички розмовної і наукової англійської мови.
  • вивчила основи литовської мови.

Тому щиро вдячна всім причетним, що ці півроку минули саме так.

Рухаємось далі»


Луїза Куртіш, студентка факультету приватного права та підприємництва навчалася за програмою академічної мобільності в Лодзинському університеті, Польща.

«Всім привіт! Мене звати Луїза, я студентка 4 курсу факультету приватного права та підприємництва. Восени, завдяки нашому любому університету, я мала можливість подати документи на програму академічної мобільності до Польщі, а саме до Лодзинського університету. Хочу зазначити, що це було одне із найкращих рішень в моєму житті!

По-перше, в Лодзинському університеті вас привітає його команда міжнародних відносин, провівши першу зустріч із усіма учасниками програми. Це команда надзвичайно відзивчивих та добрих людей, які завжди допоможуть Вам із питаннями по навчанню.

По-друге, програма академічної мобільності-це, звичайно, чудова можливість підвищити рівень своєї англійської. В Лодзинському університеті ви будете проводити свій час в повністю англоязичному просторі, адже всі заняття проходять на англійській мові, а також всі ваші одногрупники-це люди із різних країн. Наприклад, з Німеччини, Іспаніі, Португалії, Греції, Франції, Італії, Турції і тд. Це також гарна можливість знайти друзів по всьому світу! Якщо ж ви сумніваєтеся в рівні своєї англійської, то не переймайтеся, бо у всіх студентів рівень різний.

Університет дає можливість подати заявку на місце в гуртожитку. Це додатковий плюс для цього університету, адже не всі країни пропонують таку можливість.

Вам дається можливість обрати предмети, які ви хочете вивчати. Звичайно, є лімітований перелік цих предметів, але при цьому і присутня можливість обрати те, що вам буде найбільш цікаво! Головним чином, всі предмети направлені на вивчення законодавства ЄС, що є дуже цінним знанням для українських студентів. Після нашої перемоги ви будете мати змогу допомогати нашій країні відновлюватися, тому ці знання обов’язково стануть вам у нагоді!

Якщо ви скучили за справжнім студентським життям, то вам точно до Лодзинського університету! Його команда організовує різні івенти для студентів, де ви матимете змогу познайомитися із великою кількістю людей та трішки відпочити від навчання. Наприклад, в чому я приймала участь-це квест по місту Лодзь та Різдвяна вечеря. Було дуже цікаво та весело! І, звичайно, це була гарна практика розмовної англійської.

Викладачі мають цікавий підхід до проведення занять, дуже часто використовують інтерактивні завдання та влаштовують дискусії для студентів. Тут ви точно не будете сумувати! Також всі із розумінням ставляться до рівня вашої англійської, а тому це ще одна причина не хвилюватися з цього приводу.

Роблячи висновок, я хочу сказати, що я дуже вдячна нашому університету за таку казкову можливість, де ти маєш змогу розвивати свої знання та навички! Тому я без жодних сумнівів рекомендую всім скористатися цією можливістю, і трішки побути частиною Лодзинського університету! Це безцінний досвід, який 100% буде корисним для вашої майбутньої кар‘єри.»


Данило Шудріков, студент факультету юстиції навчався за програмою академічної мобільності в Лісабонському Університеті, Португалія.

«Привіт, мене звати Данило. Я студент факультету юстиції і зараз знаходжусь в Лісабоні, в Faculdade de Direito da Universidade de Lisboa. Я радий, що скористався можливістю потрапити в Португалію, бо завдяки програмі Erasmus+ зміг повністю познайомитись із культурою цієї незабутньої країни і завести багато нових знайомств із людьми з усієї земної кулі.

Навчання починається в кінці вересня і тому я впевнений, що часу пристосуватись до нових умов в невідомій країні буде достатньо для кожного студента! Неабиякою перевагою можу виділити можливість обирати ті навчальні дисципліни, які пропонуються в програмі, починаючи від римського права, яке читається для першокурсників і закінчуючи правом ООН, яке є дисципліною для магістрів. Викладачі достатньо приємні і легко йдуть на контакт, у них можна легко спитати те, що цікавить як через електронну пошту, яку вони надають на першому занятті, так і особисто після пари.

Також, Erasmus+ дає можливість легше подорожувати в межах країни – щомісяця пропонуються мандрівки в Порту, Коїмбру, Назаре, Фару. Всі ці місця по-своєму різні і дають змогу дізнатись про Португалію набагато більше, ніж відомо звичайному мандрівнику.

Підсумовуючи, можу сказати, що я аж ніяк не жалкую про вибір поїхати в Португалію на перший семестр четвертого курсу. Тобі надається можливість вчитись, знайомитись, подорожувати в абсолютно іншому середовищі з теплим і м’яким кліматом. Саме тому я раджу скористатись можливістю поїхати по програмі обміну і відчути на власному досвіді ту неперевершену атмосферу, яку я описав.»


Катерина Куц, студентка факультету міжнародного та європейського права навчалася за програмою академічної мобільності в Тартуському університеті, Естонія.

«Академічна мобільність – нові люди та знання, які я так ціную і люблю! Я відкрила для себе міжнародний арбітраж, іноземні інвестиції та і міжнародне право по новому, як його бачать ще і викладачі Тартуського університету. Це безліч незабутній моментів разом з іншими іноземними студентами, а також fun, без нього не можна.»


Маргарита Титаренко, студентка факультету міжнародного та європейського права навчалася за програмою академічної мобільності в Університеті Масарика, Чехія.

«Брно вважається юридичною столицею Чеської Республіки і, хоча законодавча та виконавча влада в більшості розташована в Празі, судова гілка зосереджена саме в Брно. Це дуже часто стає вирішальним фактором для студентів-правників при виборі вищого навчального закладу в Чехії.

Через те, що я приїхала до Брно не вперше, у мене не було первісного захвату від самого міста, однак згодом, чим більше його я пізнаю, тим більш рідним та гарним воно стає для мене.

Тут проживає дуже велика кількість студентів, через що Брно здається справжнім студентським містечком. Для студентів також є знижки на багато послуг та закладів.

Тим не менш, варто зауважити, що англійську мову тут розуміють також в більшості, студенти. Старше покоління з більшою вірогідністю зрозуміє українську або ж мікс з української та жестів.

В Брно діє Організація Студентів за Обміном, що влаштовує багато розважальних закладів для студентів Еразмус. Крім того, для кожного студента за обміном є місцевий “Buddy” – член цієї організації, до якого можна звертатися з будь якими питаннями та ідеями. Звичайно, не для кожного студента є необхідність у такому Buddy, як склалося в моєму випадку, однак завжди гарно мати знайомого студента вашого університету, який зможе підтримати або відповісти на питання, знаючи систему “зсередини”.

Навчання у студентів-правників в університеті стартує пізніше ніж на багатьох інших факультетах, з 20-х чисел, однак деякі викладачі вже надіслали завдання для перших занять та силабуси і вимоги до студентів. Тому я сподіваюсь на плідну працю з університетом Масарика та її чудові результати!»


Анна Цувіна, студентка факультету юстиції навчалася за програмою академічної мобільності в Університеті Масарика, Чехія.

«Програма академічної мобільності Erasmus – шанс отримати унікальний досвід навчання за кордоном!

Ця захоплююча історія розпочалася майже рік тому, адже саме тоді я вирішила спробувати взяти участь в програмі академічної мобільності. Сьогодні, після офіційного закінчення програми, я хочу подякувати керівництву університету, працівникам відділу академічної мобільності та усім іншим стейкхолдерам, які причетні до процесу налагоджування міжнародних зв’язків в нашому університеті, за можливість відчути на собі, що значить «європейська освіта». Якщо ви студент третього курсу та все ще сумніваєтесь, чи варто брати участь в програмі, ось кілька переваг академічної мобільності, які я виділила для себе після проходження навчання в університеті Масарика в Чехії.

Освіта. Насамперед програма надає можливість протягом семестру переймати досвід найкращих спеціалістів з різних галузей права. Лекції із запрошеними спікерами з різних країн світу є поширеною практикою в університеті Масарика. Також під час програми можна навчитися ефективно розпоряджатися власним часом та працювати над новими проектами: відео-аналізом кейсів ЄСПЛ, подкастом на конкретну задану тему, аналізом виступу представника заявника в ЄСПЛ. Крім того, тільки за кордоном можна на власному досвіді відчути особливості організації навчального процесу в зарубіжному вищому навчальному закладі.

Іноземні мови. Протягом програми я мала змогу вдосконалити навички спілкування англійською та німецькою мовами. Окрім того, що навчання здійснюється англійською мовою, що значно сприяє підвищенню рівня володіння мовою, поза академічним середовищем можна попрактикувати й інші мови – чеську, німецьку, іспанську, італійську, португальську та французьку. Окремо зазначу, що в бібліотеці факультету права у вільному доступі наявна велика кількість актуальної літератури іноземною мовою. Для прикладу, під час роботи над ессе про захист персональних даних я мала доступ до сучасних англо- та німецькомовних публікацій.

Подорожі. За період перебування на програмі я відвідала 5 нових країн. Важко переоцінити той досвід, що може бути набутий під час подорожей до нових місць. Не дарма кажуть, що кожна нова країна відкриває для людини зовсім новий світ. Крім того, це чудова можливість провести час разом з новими друзями з різних куточків світу. Окремо зазначу, що Чехія – багата на туристичні локації країна з багатовіковою історією, а тому тут буде цікаво прихильникам різного виду відпочинку.

Культурний обмін. Під час орієнтаційного тижня студенти знайомляться між собою та дізнаються багато нового про різні культури. Формування груп на курсах також здійснюється таким чином, що студенти з усієї Європи постійно комунікують між собою. Крім того, студенти також мають можливість вступити до студентської організації ESN, яка регулярно проводить різні заходи для міжнародних студентів: вечірки, пікніки, походи тощо.

Чому саме Чехія? На мою думку, університет Масарика в Чехії є одним з найкращих варіантів для проходження навчання за програмою академічної мобільності. Університет входить в топ найкращих університетів країни та пропонує велику кількість англомовних курсів. Досвідчені викладачі досконало володіють матеріалом та мотивують до нових звершень. Інфраструктура університету знаходиться на найвищому рівні розвитку: обладнані технічними приладами аудиторії та модернізована бібліотека зі зручними study rooms для роботи в групах ідеально підходять для комфортного навчання.

Отже, якщо уважно проаналізувати кожен з пунктів, програма академічної мобільності загалом є унікальним шансом отримати довід навчання за кордоном, вдосконалити навички спілкування іноземними мовами та знайти нових друзів. Університет Масарика в Чехії – ідеальний вибір, якщо ви обираєте країну та університет для проходження програми!»