Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 16 квітня 2024 року відбулася науково-практична конференція, присвячена 30 річчю першого в СНД підручника «Податкове право»

Незважаючи на війну, щоденні ворожі обстріли міста-герой Харків, науковий захід був організований кафедрою податкового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Із вступним словом до учасників заходу звернувся Микола Кучерявенко, перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, кандидат економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, один із співавторів.

Практична складова у роботи конференції була втілена доповідями представників судейського корпусу зокрема судді Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді Раїсою Хановою, В’ячеславом Хохуляком, головою Восьмого апеляційного адміністративного суду Олегом Заверухою. Доповідачі звернули увагу на особливості проведення податкових процедур, презумпції переваги найбільш сприятливого тлумачення національного законодавства на користь платника податків, та правової доктрини у податкових спорах.

Окремі теоретичні проблеми податково правового регулювання були висловленні науковцями серед яких: директор Полтавського юридичного інституту Ігор Криницький; професор, Національного університету “Одеська юридична академія” Тамара Латковська; заступник директора навчально-наукового інституту права з наукової роботи Юлія Аністратенко; доктор філософії, асистент кафедри податкового права Сергій Брояков, тощо.

У заході прийняли участь науковці, практичні працівники, студенти.

Наприкінці конференції, завідувач кафедри податкового права Дмитро Кобильнік підкреслив про необхідність проведення сумісних наукових заходів науковців і практиків для пошуку рішень в складних питаннях податкового правозастосування.

Модерував захід Микола Кучерявенко, перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, кандидат економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України.

Щиро дякуємо всім учасникам конференції!