Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 26 квітня 2024 року кафедрою кримінального права НЮУ імені Ярослава Мудрого було проведено два традиційних студентських наукових заходи – оголошення переможців Другого конкурсу студентських наукових робіт на здобуття медалей пам’яті видатних професорів кафедри та Восьмі Харківські студентські кримінально-правові читання

Конкурс продовжив  серію заходів Наукові коди поколінь, запроваджених кафедрою кримінального права. Рецензування кожної наукової роботи проводилося двома експертами методом подвійного сліпого рецензування (doubleblind review). Журі було суворим, але справедливим. Відзначено загальний високий рівень кожної з робіт.

На конкурс було подано 29 робіт студентів  і курсантів з 9 закладів вищої освіти України (Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого (у тому числі – Полтавського юридичного інституту), Національного університету «Києво-Могилянська академія», Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного університету «Одеська юридична академія», Національної академії внутрішніх справ, Херсонського державного університету, Дніпровського державного  університету внутрішніх справ, Донецького державного університету внутрішніх справ та Університету Григорія Сковороди в Переяславі).

За рішенням конкурсної комісії були присуджені:

Велика медаль пам’яті професора В. Я. Тація : Димитриаді Діані (Львівський національний університет ім. Івана Франка)

Мала медаль пам’яті професора В. Я. Тація : Дуб Ілоні (Херсонський державний університет)

Велика медаль пам’яті професора Л. Є. Владимирова : Дороховій Поліні (Полтавський юридичний інститут НЮУ імені Ярослава Мудрого)

Мала медаль пам’яті професора Л. Є. Владимирова : Яремі Дар’ї (НЮУ імені Ярослава Мудрого)

Велика медаль пам’яті професора М. І. Панова : Лютому Назарію (Національний університет “Києво-Могилянська академія”)

Велика медаль пам’яті професора Л. М. Кривоченко : Серпаку Олегу (НЮУ імені Ярослава Мудрого)

Велика медаль пам’яті професора М. П. Чубинського : Титу Андреєву (Університету Григорія Сковороди в Переяславі)

В інших номінаціях конкурсна комісія не присуджувала медалей. Водночас, спеціальними заохоченнями від конкурсної комісії відзначені:

Столяр Ірина (НЮУ імені Ярослава Мудрого)

Ражик Аліна (Національна академія внутрішніх справ)

Южека Роман (Дніпровський державний університет внутрішніх справ)

Кафедра кримінального права щиросердно вітаємо переможців і їхніх наукових керівників! Та запрошує їх і всіх інших студентів-юристів до участі наступного року у Третьому конкурсі студентських наукових робіт.

В роботі Восьмих Харківських кримінально-правових читань взяли участь близько 40 студентів і курсантів з тих же університетів, що й брали участь у конкурсі, а також з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Львівського державного університету внутрішніх справ, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Державного торгівельно-економічного університету, Хмельницького університету управління та права ім. Леоніда Юзькова та Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

Захід був наповнений багатьма актуальними та оригінальними доповідями, жвавими дискусіями, невимушеним спілкуванням. Тематика студентських наукових доповідей була максимально широкою, але основний її фокус на цьогорічних Читаннях був зосереджений на проблематиці відповідальності за кримінальні правопорушення, вчинювані в умовах воєнного стану, та на актуальних викликах судової практики. Це дозволило обмінятись позитивним досвідом та окреслити перспективи розвитку наукової діяльності кожного з учасників.

В умовах визвольної війни Українського народу проти рашистських загарбників з довічною вдячністю за захист героїчним Збройним Силам України Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого продовжує свою освітньо-наукову діяльність з підготовки наступник поколінь не лише правозастосувачів, але й праводослідників.