Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 26 вересня 2023 року, з 14.00 – 17.00 кафедрою податкового права було проведено панельну дискусію у змішаному форматі: «Трансформація податкового регулювання в умовах воєнного стану на шляху до євроінтеграції»
            Панельна дискусія з податкового права за темою «Трансформація податкового регулювання в умовах воєнного стану на шляху до євроінтеграції» покликана висвітлити основні аспекти нормативних новел у податковому праві та практику податкового правозастосування в умовах воєного стану.

На панельній дискусії було розглянуто проблематику, як концептульно-теоретичного характеру, так і питання, що мають вузько-орієнтоване практично-прикладне спрямування.

Особливий характер дискусії був забезпечний міксом підходів теоретиків і практиків права, кросс-національною підбіркою спікерів – вітчизняні та зарубіжні фахівці.

Серед спікерів панельної дискусії були суддя Верховного суду в Касаційному адміністративному суді; суддя апеляційного адміністративного суду, Голова Вищого адміністративного суду федеральної землі Рейнланд-Пфальц, голова Конституційного суду федеральної землі Рейнланд Пфальц; суддя Федерального фінансового суду Німеччини; суддя Адмінстративного суду м. Берлін; засновник «Адвокат Народу», співзасновник Clinics Up, засновник та генеральний директор ARMAR Solution; експерт проєкту ERASMUS-JMO-2023, член Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, радник податкової та бухгалтерської практики компанії Bona Lex.

МОДЕРАТОР панелі Микола Кучерявенко – Перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, кандидат економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України.

Участь в панельній дискусії прийняли понад 100 осіб, серед них практикуючи юристи, адвокати, судді всіх ланок та працівники суду, науковці та аспіранти, велика кількість студентів тощо.

Ханова Раїса Федорівна, суддя Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді, секретар судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів, к.ю.н., заслужений юрист України виступила на тему: “Євроінтеграційна фінансова політика в умовах воєнного стану”. Спікером було висвітлено, з викладенням положень відповідних рішень Верховного Суду, питання: правового режиму воєнного стану з питань оподаткування; особливості реалізації права на мирне володіння майном; транскордонний вимір податкової та митної політики; питання виконання податкових зовов’язань в умовах воєнного стану.

Франческа Верт, професор, доктор юридичних наук, суддя Федерального фінансового суду Німеччини, надала доповідь на тему ”Вплив права Европейського Союзу на національне податкове законодавство”, в якій зазначено про правовий вплив Європейського Союзу на національне податкове законодавство держав-членів ЄС.

Ларс Брокер, голова Вищого адміністративного суду федеральної землі Рейнланд-Пфальц, голова Конституційного суду федеральної землі Рейнланд Пфальц, доктор права, позаштатний викладач конституційного та адміністративного права Університету ім. Йоганна Гутенберга (м. Майнц), член державної екзаменаційної комісії, голова Товариства правової політики, член Ради Інституту правової політики Університету м. Тріра. Спікером було розкрито тему : ”Винятковий і надзвичайний стан у демократичній правовій державі: захист основоположних прав у випадку оборони”. Про правові аспекти надзвичайного стану та конституційні обмеження в умовах надзвичайного стану в демократичній правовій державі.

Йорг Пуделка, голова представництва GIZ в Центральній Азії, суддя Адмінстративного суду м. Берлін. Розкрив тему: ”Актуальні тенденції розвитку права податкових процедур”, порівнявши податкові процедури України та Німеччини.

Олег Заверуха, суддя, голова Восьмого апеляційного адміністративного суду віступив з доповіддю: ”Причини виникнення податкових конфліктів та сучасні механізми вирішення податкових спорів”. В ході доповіді позначив проблеми конфліктності в податкових відносинах, суб’єктивні та об’єктивні причини виникнення конфліктів у податкових правовідносинах, а також навів можливі механізми вирішення податкових конфліктів.

Сергій Брояков, доктор філософії, асистент кафедри податкового права, експерт проєкту ERASMUS-JMO-2023, член Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, радник податкової та бухгалтерської практики компанії Bona Lex. В рамках свого виступу доповідач розкрив критерії визначення резидентського статусу, що закріплені у національному податковому законодавстві України та в рамках конвенцій про уникнення подвійного оподаткування. Було описано актуальність питання резидентства українців в умовах воєнного стану.

Нікіта Шпірт, засновник «Адвокат Народу», співзасновник Clinics Up, засновник та генеральний директор ARMAR Solutions. Тема виступу: ”До проблеми оподаткування віртуальних активів в сучасних умовах”. В доповіді розкрито адаптацію норм прозорої та взаємовигідної системи оподаткування та законодавчої бази для масштабування IT сфери України. Формування та розвиток культури залучення фінансування для IT стартапів в Україні за допомогою внутрішніх ресурсів та міжнародних фінансових інституцій.

Дякуємо всім учасникам заходу!