Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Вшануймо пам’ять випускника Університету Максима Жекова, який загинув у 2014 році під час артилерійського обстрілу у місті Іловайськ (Донецька область)

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого пишається своїми героями – студентами й випускниками, які захищають Україну серцем і, ризикуючи власним життям, відстоюють цілісність і незалежність України!

Максим Жеков – випускник Університету 2008 року, молодший лейтенант МВС України, старший інспектор взводу батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Херсон» ГУ МВС України в Херсонській області.

Максим народився 2 серпня 1985 року в Севастополі (АР Крим), але все його дитинство пройшло на Херсонщині – у селі Олександрівка Білозерського району Херсонської області, вчився в Олександрівській середній школі. У 2002 році він став студентом слідчо-криміналістичного факультету Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (нині – НЮУ імені Ярослава Мудрого), який закінчив 2008 року, отримавши фах юриста. Під час навчання був дуже відповідальним студентом, займався спортом, був дуже добре розвинений фізично.

Із 2007 року понад рік працював дізнавачем одного з районних відділів міліції обласного УМВС, пізніше кілька років юристом у приватній фірмі. Із 2013 року займав посаду завідувача сектору правової допомоги Фонду соціального захисту інвалідів України в Херсонській області.

У червні 2014 року Максим Жеков пішов служити добровольцем у батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Херсон». 26 серпня 2014 року під час артилерійського обстрілу російськими бойовиками контрольно спостережного пункту, який розташовувався в середній школі №14 міста Іловайськ (Донецька область), Максим загинув. Він з честю виконав службовий обов’язок, віддавши за мир в Україні, за територіальну цілісність Батьківщини найдорожче – власне життя…

Побратими хлопця, згадуючи про нього, відзначають, що Максим був спокійним, серйозним, завжди готовим прийти на допомогу, багато в чому був прикладом для товаришів, із задоволенням ділився досвідом.

Похований Максим Жеков у Херсоні, а згодом перепохований в селі Олександрівка Білозерського району Херсонської області.

14 листопада 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни Максим Жеков нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) та Нагороджений Іловайським Хрестом (посмертно).

На початку лютого 2015 року в Олександрівській школі на пошанування Максима Жекова встановлено пам’ятну дошку. Також пам’ять про нього увічнено і в експозиції шкільного музею, де представлено його фотографії та особисті речі.

Портрет Максима розміщений на меморіалі «Стіна пам’яті полеглих за Україну» у Києві (секція 3, ряд 3, місце 18).