Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 19 грудня 2023 року відбулась зустріч студентів з випускником Міжнародно-правового факультету, старшим юристом в НАК «Нафтогаз Україна», що спеціалізується на питаннях міжнародного арбітражу, Олександром Кущом

Зустріч була присвячена темі: «Професія юриста в міжнародному арбітражі». Студенти почули про шлях випускника та як навчання на Міжнародно-правовому факультеті вплинуло на вибір його подальшої професії; також студенти дізналися про міжнародний арбітраж, що забезпечує вирішення спорів між суб’єктами різних юрисдикцій шляхом альтернативного врегулювання спорів та яка в ньому роль сучасного юриста. Практика міжнародного арбітражу зараз є популярним методом вирішення спорів в бізнесі та міжнародних відносинах завдяки своїй ефективності, тому було цікаво послухати про це з вуст колишнього студента факультету.Далі, було зазначено, що юристи в межах арбітражних процедур співпрацюють з клієнтами, надаючи їм юридичні поради щодо перспектив арбітражного розгляду та готують документи для подання справи до арбітражного суду; юристи представляють інтереси своїх клієнтів під час розгляду справи арбітражем, це може включати участь в слуханнях, підготовку письмових доказів та аргументів, а також взаємодію з арбітрами.
Пан О.Кущ наголосив, що знання міжнародного права та іноземної мови, здатність виявляти високий рівень навичок ведення ділових переговорів та аргументації є ключовими для роботи в цій області. Крім того, юристи в міжнародному арбітражі повинні дотримуватися високих стандартів професійної етики та зобов’язань, адже їхні дії можуть впливати на довіру до процесу арбітражу.

Зустріч була цікавою та змістовною, загалом, міжнародний арбітраж залишається актуальним і важливим механізмом вирішення спорів, забезпечуючи сторонам гнучкість, швидкість та спеціалізований підхід до вирішення конфліктів на міжнародному рівні.

Тож, будь в тренді, слідкуй за інформацією на офіційній сторінці факультету або звертайтесь до представників студентського самоврядування.

Ознайомитись із презентацію спікера можна за посиланням