uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

На юридичному форумі дискутували з приводу актуальних питань реалізації та захисту прав людини в умовах цифрової трансформації

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > На юридичному форумі дискутували з приводу актуальних питань реалізації та захисту прав людини в умовах цифрової трансформації

Заключного дня V Харківського міжнародного юридичного форуму працювала панельна дискусія «Права людини в умовах цифрової трансформації суспільства: сучасні виклики, світові тенденції, особливості реалізації і захисту»

Учасників привітав ректор Університету Анатолій ГЕТЬМАН: «Про рівень актуальності проблематики, що став сьогодні предметом нашого обговорення, безумовно, свідчить склад спікерів, серед яких представники провідних правничих шкіл країни: харківської, київської, запорізької львівської тощо, а також гості з Кембриджського університету (Велика Британія), Кентерберійського університету (Нова Зеландія), університету Туріба (Латвія), Казахського державного юридичного університету. У часи пандемічних обмежень особливого значення для нас набуває особистий приїзд судді Європейського суду з прав людини, професора Католицького університету (Португалія), а відучора почесного доктора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Пауло Пінто де Альбукерке, менеджера з комунікацій платформи ManaBalss.lv. Дізіса Мілкіса (Латвія)».

«Окремо хочу подякувати президенту правозахисної корпорації Spravar, депутату Харківської обласної ради Анатолію Русецькому за підтримку як цього заходу, так і програм цільової підготовки аспірантів, яку цього року започатковано в нашому Університеті. Ми зацікавлені в подальшій тісній співпраці зі стейкхолдерами, які не лише надають робочі місця нашим випускникам, а й активно допомагають розвивати освіту й науку в Університеті», – додав ректор.

Президент правозахисної корпорації Spravar, депутат Харківської обласної ради Анатолій РУСЕЦЬКИЙ: «Наша команда долучилася до програми цільової підготовки аспірантів. Це унікальна програма для нашої країни вона дає змогу талановитій молоді отримати науковий ступінь кандидата юридичних наук і гарантоване працевлаштування. Ми розуміємо, що можливість комунікації, яку надає юридичний форум, буде дуже корисною як для науковців, так і для практиків».

Модератор дискусії проректор з наукової роботи Університету Дмитро ЛУЧЕНКО наголосив: «Ця панельна дискусія фактично є нульовою точкою відліку.  Сподіваюся, що тема буде розвиватися і ми щороку в межах Харківського міжнародного юридичного форуму будемо зустрічатися і продовжувати наукове опрацювання тих питань, які стосуються забезпечення прав людини в умовах цифрової трансформації суспільства». Дмитро Лученко нагадав, що за результатами дискусії буде видано трьома мовами колективну монографію, яка міститиме розширені доповіді учасників заходу.

Під час панельної дискусії обговорено такі питання, як права людини в умовах цифровізації, діяльність публічної влади у цифрову епоху, електронні петиції та електронна демократія, електронні публічні послуги, штучний інтелект в публічному адмініструванні та судочинстві, а також цифровізація у сфері кримінального процесу.

Спікерами стали суддя Європейського суду з прав людини від Португалії  Пауло Пінто де АЛЬБУКЕРКЕ (Нові цифрові технології та право на конфіденційність у часи пандемії), менеджер з комунікацій платформи ManaBalss.lv. Дізіс Мілкіс (Латвія) (Електронні ініціативи як інструмент електронної демократії), професор Університету КАЗГЮУ імені М. С. Нарікбаєва, експерт проекту «Право-Justіce» Роман МЕЛЬНИК (Чи потрібне “цифровій адміністрації” нове адміністративне право?: межі та правила автоматизованих адміністративних процедур та правовий захист в адміністративних судах), Професорка Кентерберійського університету (Нова Зеландія) Наталія ЧАБАН (Європейський Союз як основний захисник прав людини: крізь призму світового сприйняття), спеціаліст з питань верховенства права та доступу до правосуддя Програми ООН із відновлення та розбудови миру Іван ГОНЧАРУК (Підхід ПРООН до покращення доступу до правосуддя в умовах триваючого збройного конфлікту на сході України за допомогою ІТ-рішень), декан юридичного факультету Запорізького національного університету Тетяна КОЛОМОЄЦЬ (Інформаційні технології як “фільтр” доступу особи до державної служби: досвід правового регулювання в Україні та країн світу) та ін.