Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > В перший день VIІ Харківського міжнародного юридичного форуму відбулась панельна дискусія “Україна – Європейський Союз: архітектура та динаміка інтеграції”

В перший день VIІ Харківського міжнародного юридичного форуму за модераторства професорки, завідувачки кафедри права ЄС Тетяни Комарової відбулась панельна дискусія “Україна – Європейський Союз: архітектура та динаміка інтеграції”. Панель стала відкритою платформою для фахового обговорення пройденого євроінтеграційного шляху України та її стратегії приєднання до ЄС. Відкрив панель ректор Університету професор Анатолій Гетьман привітальними словами. Ректор наголосив, що повномасштабна агресія російської федерації проти України стала величезним викликом не лише для України, але й для всього цивілізованого світу. При цьому війна прискорила євроінтеграційні процеси в Україні, що засвідчило беззаперечний факт того, що наша країна є частиною великої європейської сім’ї. Таким чином, тематика панелі є вкрай важливою.

У першій секції, що була присвячена процедурі вступу України до Європейського Союзу, виступили Олександра Чубінідзе – Представниця Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Секретаріат Кабінету Міністрів України та Даніель Сарміенто – професор Мадридського Університету Комплютенсе.

Друга сесія була присвячена ролі судової влади у процесі європейської інтеграції та про це говорили Адам Лазовські – професор Вестмінстерської школи права, Олеся Радишевська – суддя Верховного Суду та Анна Адамська-Галант – керівниця судового компоненту проєкту ЄС Pravo-Justice.

В рамках третьої секції щодо європеїзації правової системи України дискутували Ксенія Смирнова – проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Софія Видра – ключова національна експертка проєкту ЄС “Право-Justice”, Олеся Трагнюк та Тетяна Анакіна – доцентки кафедри права ЄС Університету.