Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Студенти Факультету слідчої та детективної діяльності  відвідали найбільше СІЗО східної Європи – Державну установу «Київський слідчий ізолятор» (Лук’янівське СІЗО)

Майбутнім детективам дозволили пройти до режимного об’єкту, зони, що охороняється, з метою ознайомлення із організаційною та просторовою структурою СІЗО, умовами тримання та праці ув’язнених і засуджених, проведення, богослужінь тощо, а також ознайомитися з умовами праці персоналу та функціонуванням режимних об’єктів СІЗО.

Під час візиту студенти дізнались про особливості роботи Лукʼянівського СІЗО, зокрема:

– правила поведінки в СІЗО ув’язнених і засуджених;

–  розміщення в СІЗО ув’язнених і засуджених,  обладнання камер та інших приміщень;

– порядок проведення обшуку та огляду речей увʼязнених і засуджених.

Крім того, студентам були представлені результати експерементального проекту створення в Україні платних камер і продемонстровані умови тримання увʼязнених і засуджених в цих камерах.

Окрему увагу приділено організаціі охорони та нагляду за ув’язненими і засудженим, роботі спеціальних систем відеоспостереження та контролю.

Також за допомогою численних підземних переходів Лукʼянівського СІЗО студенти змогли побувати у різних корпусах установи, зокрема таких як “Катька” (побудованого у 1862 році), “Столипін” та ін.

На завершення візиту студенти відвідали:

✔ карцер;

✔ відділення соціально-психологічної служби для розміщення засуджених, залишених у СІЗО для роботи з господарського обслуговування;

✔ місця для тримання осіб, які раніше працювали в суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах;

✔ відділення для ув’язнених жінок які мають право мати при собі своїх дітей віком до трьох років;

✔ медичну частину;

✔ пральні, лазні;

✔ бібліотеку;

✔дворик для прогулянок.

Від імені колективу Факультету слідчої та детективної діяльності дякуємо ректору Університету Анатолію Гетьману, Начальнику департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України Сергію Гречанюку, начальнику ДУ «Київський слідчий ізолятор» Володимиру Халавка та його команді за високий рівень організації візиту, яскраві емоції і незабутні враження!