uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Сьогодні розпочав свою роботу VII Харківський міжнародний юридичний форум!

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Сьогодні розпочав свою роботу VII Харківський міжнародний юридичний форум!

Сьогодні розпочав свою роботу VII Харківський міжнародний юридичний форум!

До учасників VII Харківського міжнародного юридичного форуму з вітальним словом звернувся ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман!

Шановні учасники та гості VII Харківського міжнародного юридичного форуму!

Щиро вітаю вас на нашому важливому й унікальному заході. Сьогодні він єдиний на теренах України, який має загальнодержавне значення і проводиться спільно з Міністерством економіки України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством юстиції  України та Міністерством цифрової трансформації України. Традиційно до роботи Форуму залучені провідні вчені нашого університету, представники наукової спільноти суміжних галузей, державні посадовці, співробітники правопорядку, судової влади тощо.

Гордий повідомити, що цьогоріч науковці 30 країн світу беруть учать у сьомому Харківському міжнародному юридичному форумі у якості експертів, серед них – США, Франція, Німеччина, Норвегія, Італія, Данія, Литва, Казахстан та інші. Під час заходу буде проведено понад 20 дискусійних панелей, вокршопів та майстеркласів, на яких виступить 201 спікер, із них 44 –  представники іноземних країн. Попередньо на Форум зареєструвалося понад 1300 осіб, що робить його унікальним за масштабами та значенням для Університету, Харкова та України.

Зважаючи на те, що наша держава вже понад півтора року мужньо захищається від невиправданої військової агресії Російської Федерації, теми і проблематика Форуму, перш за все, продиктована сьогоденням, тому чільне місце у дискусіях посідають питання подолання викликів військової агресії, довготривалі нормативно-правові гарантії безпеки України, архітектура євроатлантичної інтеграції, відбудова й інвестиційна привабливість країни, знищення корупції як явища, впровадження новітніх технологій, потреби освіти нового зразка та багато інших нагальних проблем.

Цінність людського життя, свободи, недоторканність честі й гідності, вільний вибір громадянина, верховенство права і справедливості – засади й головні принципи українського права як частини великої демократичної європейської родини. Щиро вдячний кожному, хто допомагає нам удосконалювати юридичну базу, особливо  нашим закордонним партнерам, які охоче діляться досвідом, допомагають практичними порадами та збагачують поле інтелектуального пошуку, залучаючи Університет до багатьох міжнародних авторитетних проєктів і програм. Цьогоріч хочу анонсувати вам презентацію Центру Досконалості Жана Моне; проєкту «Європейські фундаментальні цінності в цифрову еру»; ґранту та сертифікатної програми, що реалізується в рамках Програми ЄС Еразмус+ та багато іншого.

Також на наших панельних дискусіях я радий бачити представників Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду (ВАКС), Всеукраїнської Мережі Доброчесності і Комплаєнсу (UNIC), Центрального антикорупційного бюро Польщі, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Генерального консульства Румунії в Чернівцях, а також академічної спільноти, експертного середовища.

Упевнений, ми можемо отримати квінтесенцію всіх найпередовіших думок у сфері юриспруденції, щоб напрацювати механізми, які стануть основою законів і реформ, які рухатимуть уперед нашу державу і стануть її міцною правовою базою.

Упродовж тижня, поки триває Форум, ми побачимо основні досягнення юридичної науки та практики, віднайдемо шляхи їхньої імплементації в правовий простір України. А урядова підтримка є для нас важливим фактором підтримки й відповідальності. Адже питання правового захисту жертв війни, відшкодування завданих збитків стоять на порядку денному роботи кожної державної інституції, наукової установи чи неурядової організації, що діють на території України та за її межами.

Тому робота, яка чекає на нас у рамках Форуму, безперечно, є необхідною, нагальною, адже побудова стратегії вільної, мирної, процвітаючої України починається з кожного з нас на цьому майданчику. Це відповідальність і честь!

Також я радий відкрити панель «Україна – Європейський Союз: архітектура та динаміка інтеграції», котра має на меті стати відкритою платформою для фахового обговорення пройденого євроінтеграційного шляху України, майбутньої стратегії розвитку, що приведе її до членських лав ЄС. Незважаючи на те, що наша держава вже поставила чимало європейських рекордів щодо успішного впровадження змін за короткий час, на країну чекає ще багато роботи, яку вона має виконати «на відмінно». Впевнений, Форум у цьому контексті має блискучі перспективи.

Бажаю плідних дискусій і високих результатів!

Ректор Університету Анатолій Гетьман

Нагадуємо, що переглянути трансляцію окремих заходів Форуму можна за посиланням

Зареєструватися на панелі у якості слухача в Zoom за лінком – обравши панель, яка вас цікавить та натиснути «Взяти участь»