Шлях в юриспруденцію починається зі школи, а ми допоможемо в його подоланні

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Шлях в юриспруденцію починається зі школи, а ми допоможемо в його подоланні

Трішки історії. Колись давно, ще до війни, у 2017 році був укладений меморандум про співпрацю НЮУ ім. Ярослава Мудрого та Харківського ліцея № 152 Харківської міської ради щодо формування у школярів правової свідомості, розвитку правових компетентностей та підвищення рівня правової культури. З цього моменту учні ліцею № 152 неодноразово ставали переможцями олімпіад і турнірів з правознавства регіонального та Всеукраїнського рівнів.

ТЮП – це Всеукраїнський турнір юних правознавців, на якому відбуваються змагання між командами школярів старших класів. Школярі змагаються у вмінні на високому рівні викласти та обґрунтувати свою позицію з приводу тієї чи іншої правової проблеми та довести її в дискусіях — так званих правових раундах. Турнір існує з 1998 року, його організовує Міністерство освіти і науки України та Національний центр «Мала академія наук України». Цього року він відбувся у 18-й раз.

Турнір на Волині. Фінальний етап ХVIII-го Всеукраїнського учнівського турніру юних правознавців відбувся в місті Луцьку на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки. У турнірі змагалися 18 команд з 8 областей України. Команда юних правознавців із Харківського ліцею № 152 посіла почесне третємісце. Склад команди призера: Діана Гончаренко, Роман Овдієнко, Богдан Педько, Таїсія Рикова, Софія Сопельник.

Шлях до перемоги. Протягом навчального року команда юних правознавців наполегливо готувалась до турніру за наставництва вчителів Людмили Башинської та Олени Брюховецької.

А допомагала їм в цьому – теж команда, але вже команда науковців Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого:

д.ю.н., професор Ігор Процюк;

к.ю.н., доцент Олександр Радутний;

к.ю.н. доцент Павло Романюк;

к.ю.н. доцентка Оксана Сенаторова;

к.ю.н. старший викладач Богдан Мохончук

Викладачі проводили консультації, онлайн зустрічі, допомагали з підготовкою доповідей. Підготовка команди школярів проходила за організаційної підтримки Центру рекрутингу, маркетингу та комунікацій та Наукової бібліотеки.

Бажаємо нашим юним правознавцям подальших успіхів і остаточного визначення майбутньої професії. Можливо, це буде саме юриспруденція?