Шановні студенти, аспіранти, викладачі та співробітники!

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Шановні студенти, аспіранти, викладачі та співробітники!

Від усього серця вітаю вас із Днем Європи! Від цього року це свято Україна  відзначатиме щорічно 9 травня спільно з державами Європейського Союзу.

Традиція святкування Дня Європи була встановлена багато років тому для відзначення досягнутих миру та єдності, з метою забезпечення безпеки й стабільності на Європейському континенті.

Україна завжди була частиною європейського світу. І сьогодні, усвідомлюючи свою європейську ідентичність, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії,  українці разом з народами Європи відзначатимуть день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Нашу країну та ЄС єднають історія та культура, демократія і свобода. Але найголовніше, єднає те, що саме Україна сьогодні стоїть на передовій захисту демократичної та вільної Європи від російської агресії. Українські Герої на смерть стоять проти ворога, бо Європа — наш спільний дім, який ми разом будуємо та захищаємо.

Із початку повномасштабного російського вторгнення ми по-справжньому відчули, хто наші справжні друзі та партнери. Вони довели це – не словом, а ділом. Висловлюємо щиру подяку нашим європейським партнерам за допомогу і підтримку у цій війні!

Як багато років тому ми разом знищували нацизм, так і зараз разом знищуємо аналогічне зло – рашизм. Хоч агресор тепер інший, у нього та сама мета – поневолення або знищення. І як тоді ми спиралися на спільну силу вільних народів, так і зараз б’ємося проти зла разом із вільним світом, разом із вільною Європою. Разом ми обов’язково переможемо й відсвяткуємо спільну Перемогу!

Бажаю вам та вашим рідним здоров’я, добробуту та миру! Терпіння нам та рішучості на шляху до спільного Європейського майбутнього!

Україна — це Європа!

Слава Україні!