uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Національним агентством з питань запобігання корупції було реалізовано просвітницький проєкт «Антикорупція і доброчесність» на базі Факультету слідчої та детективної діяльності

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Національним агентством з питань запобігання корупції було реалізовано просвітницький проєкт «Антикорупція і доброчесність» на базі Факультету слідчої та детективної діяльності

В межах розвитку антикорупційної освіти в академічному середовищі та формування нульової толерантності до корупції у суспільстві Національним агентством з питань запобігання корупції було реалізовано просвітницький проєкт «Антикорупція і доброчесність» на базі Факультету слідчої та детективної діяльності.

Метою проєкту було ознайомлення студентів із системою запобігання та протидії корупції в Україні, засадами державної антикорупційної політики на 2021-2025 роки та антикорупційною стратегією, Державною антикорупційною програмою 2023-2025 роки, антикорупційною діяльністю Національного агентства з питань запобігання корупції, його новими завданнями і функціями в умовах дії правового режиму воєнного стану.

Під час занять було розкрито принципи та пріоритети державної антикорупційної політики, проаналізовано нову антикорупційну стратегію України, Державну антикорупційну програму, а також ключові проблеми, на вирішення яких вона спрямовується. Всебічно схарактеризовано роль і значення антикорупційної культури в системі запобігання корупції, визначено місце НАЗК в антикорупційній інфраструктурі України, розкрито участь НАЗК в санкційній політиці України. Багато уваги приділено методиці проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів та проєктів НПА, виявленню поточних та прогнозованих корупційних ризиків під час війни та інструментам їх нейтралізації.

Один з блоків тематичних вебінарів включав розгляд практичного застосування НАЗК превентивних антикорупційних механізмів. У зв’язку з цим великий інтерес викликав вебінар щодо цифрової трансформації та інноваційного розвитку НАЗК, на якому студенти дізналися, як працюють Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, платформи онлайн-навчань Офісу розбудови доброчесності, Єдиний портал для повідомлень викривачів, Каталог корупційних ризиків.

Також студенти удосконалили знання щодо Е-декларування, як ефективного інструменту запобігання корупції в публічному секторі. Зокрема, докладно проаналізовано антикорупційне законодавство за цією темою, досліджено роз’яснення НАЗК щодо видів декларацій, об’єктів декларування, категорій суб’єктів декларування, заповнення розділів декларації, а також порядок їх подання, здійснення контролю та перевірки декларацій; отримано рекомендації щодо роботи з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, дізналися про інші заходи фінансового контролю за діяльністю осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За результатами реалізації просвітницького проєкту у здобувачів вищої юридичної освіти сформовано додаткові знання і фахові компетентності у сфері запобігання корупції, створено уявлення про політику і стратегії боротьби з корупцією в Україні, новели антикорупційного законодавства, напрями та заходи діяльності НАЗК.

Висловлюємо щиру вдячність керівництву Національного агентства з питань запобігання корупції за розвиток антикорупційної освіти в академічному середовищі, утвердження доброчесності, прозорості й законності в державотворенні, а також в посилення мотивації в студентів проходити конкурсний відбір до незалежних антикорупційних органів і долучатися до створення європейського майбутнього України!