Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > В Університеті проведено круглий стіл, присвячений відкриттю Центру виборчого права на базі навчально-практичної аудиторії “Модельна виборча дільниця”

5 грудня 2023 року в Університеті було проведено круглий стіл «Забезпечення виборчих прав громадян: виклики, зумовлені війною», на якому було представлено бачення подолання зумовлених війною викликів для забезпечення виборчих прав громадян.

На круглому столі було презентовано відкриття Центру виборчого права на базі навчально-практичної аудиторії “Модельна виборча дільниця” за сприяння Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА», Міжнародної фундації виборчих систем (IFES Ukraine) та уряду Великої Британії (UK Aid).

Серед учасників заходу були представники різних університетів, органів влади та інститутів громадянського суспільства, зокрема Центральної виборчої комісії, Національної поліції, Громадянської мережі «ОПОРА», Міжнародної фундації виборчих систем, Центру політико-правових реформ, Національного Університету “Києво-Могилянська академія”, Львівського національного університету імені Івана Франка, а також Збройних Сил України.

Гостей зустрів та привітав д.ю.н., професор, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік НАПрН України Гетьман Анатолій Павлович.

Захід відкрили:

• проректор із навчально-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш;
  • завідувачка кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Тетяна Слінько;
  • голова правління Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» Ольга Айвазовська;
  •  заступник директора IFES Ukraine Роман Любченко;
  •  член Центральної виборчої комісії Андрій Гевко.

Модерував захід доцент кафедри конституційного права України, координатор Центру виборчого права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Павло Романюк.

Під час круглого столу виступили:

• член Центральної виборчої комісії Андрій Гевко
  • заступник начальника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України – начальник управління публічного порядку, полковник поліції Анатолій Серединський
  • старша радниця з правових питань Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» Ольга Коцюруба
  • декан факультету правничих наук, к.ю.н., доцент кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права Національного Університету “Києво-Могилянська академія” Володимир Венгер
  • керівниця відділу з політичних та правових питань, старша радниця IFES в Україні Аліса Шушковська
  • регіональний координатор ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» Андрій Токарський,
  • к.ю.н., доцент кафедри конституційного права, заступник декана юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Віталій Чорненький
  • військовослужбовець, капітан Збройних Сил України Ярослав Малик
  • к.ю.н., старший викладач кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Богдан Мохончук
  • к.ю.н., доцент кафедри державного будівництва Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, експерт Центру політико-правових реформ Антон Чиркін
  • к.ю.н., доцент, доцент кафедри конституційного, адміністративного, екологічного та трудового права Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олексій Любченко
  • студенти факультету юстиції Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександра Анісімова, Катерина Шимоня, Олександр Якушев, Владислав Герасимов.

Захід став важливим кроком у здійсненні системних заходів щодо забезпечення виборчих прав громадян в умовах воєнного стану. Ефективна робота круглого столу дала можливість представникам різних галузей та інституцій поділитися своїми досвідом та висловити конструктивні пропозиції щодо вирішення проблем.