Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Сьогодні в Університеті вшанували пам’ять професора, академіка, заслуженого діяча науки і техніки України, Почесного громадянина Харківської області, багаторічного проректора Університету Юрія Прокоповича Битяка

Сьогодні, 30 березня, в адміністративному корпусі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, пройшла церемонія прощання та громадська панахида, присвячена пам’яті професора, академіка, заслуженого діяча науки і техніки України, Почесного громадянина Харківської області, багаторічного проректора Університету Юрія Прокоповича Битяка, який пішов з життя 28 березня 2023 року.

На церемонію прощання прийшли рідні та близькі Юрія Прокоповича, його колеги з Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, представники наукових колективів з різних університетів, наукових та державних установ, а також учні та друзі. Всі вони зібралися, щоб вшанувати пам’ять видатного вченого, який зробив вагомий внесок у розвиток науки та освіти в Україні. Присутні змогли віддати останню шану Юрію Прокоповичу та висловити співчуття його рідним, близьким та колегам.

Крім того на адресу Університету надійшли листи зі словами співчуттям з Університету Миколаса Ромеріса, Національного університету «Одеська юридична академія», Ужгородського національного університету,  Національного університету внутрішніх срав (Київ) та Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса».

Ректор Університету, Анатолій Гетьман під час прощальної  промови зазначив, що сьогодні втрачено великого діяча науки, який присвятив понад 50 років свого життя Університету та науковій роботі: «Юрій Прокопович був надзвичайно талановитою людиною, він присвятив своє життя науці та освіті, і зробив неймовірний вклад у розвиток нашого Університету. Ми пам’ятатимемо Юрія Прокоповича як чудову людину, з великим серцем, великим розумом і душею науковця, який завжди був готовий допомогти своїм колегам та студентам. На жаль, сьогодні ми маємо прощатися з Юрієм Прокоповичем, але ми завжди будемо пам’ятати його талант, відданість та пристрасть до науки та освіти. Нехай його душа відпочиває з миром».

Після церемонії прощання тіло Юрія Прокоповича було перевезено на міський 13-й цвинтар, де його поховали.

Юрій Прокопович є автором понад 400 наукових, навчально-методичних праць та коментарів до кодексів та законів України. Під його керівництвом було захищено 26 кандидатських та 6 докторських робіт. Він був ушанований численними нагородами, відзнаками та преміями. Однак, не лише його вагомий науковий внесок зробив Юрія Прокоповича видатною постаттю для нашого університету. Його енергійність, доброзичливість, почуття гумору, відданість справі та людям робили його незабутнім для всіх, хто знав його ближче.

Він  був не тільки відомим науковцем, а й знаковою постаттю в житті нашого Університету, великим вченим, мудрим наставником, добрим другом і відданим колегою. Він залишив великий слід у науці та освіті. Ця втрата є непоправною не лише для колективу Університету, але й для всієї юридичної спільноти та України в цілому.