Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого вшановує пам’ять про Чорнобиль: 37 років після найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття

Шановні викладачі, співробітники та студенти!

26 квітня 2023 року минає 37 років з дня Чорнобильської трагедії – найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття. Цього дня в Україні вшановують пам’ять жертв аварії на ЧАЕС та героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків цієї аварії.

Вже багато років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а наша пам’ять зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими вони були.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі – все це наслідки Чорнобиля, які стали драматичним уроком для цивілізації, суворим попередженням щодо масштабу відповідальності за життя, здоров’я людей і екологічну безпеку планети. Чорнобильська катастрофа стала попередженням усім, наскільки крихким може бути наше майбутнє з неконтрольованою радіацією.

Здавалося, людство зробило висновки. Натомість 2022 року російські окупанти знов поставили весь світ на межу нової ядерної катастрофи, захопивши українські атомні електростанції (зокрема, Чорнобильську та Запорізьку), які в перші дні повномасштабного вторгнення російських військ в Україну стали полігоном бойових дій. Не зважаючи на підступну і безпідставну війну, розв’язану рф проти України, ми та увесь світ маємо не допустити, щоб нова атомна трагедія повторилася знову. Слово «Чорнобиль» повинно стати постійним і суворим нагадуванням людям про відповідальність перед прийдешніми поколіннями.

Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм, мужність та самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії на ЧАЕС. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом. Згадуємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам людей у 1986 році, і віримо в тих, хто захищає нашу країну зараз.

Разом до Перемоги!

Слава Україні!