Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 16 березня 2023 року студентам Факультету слідчої та детективної діяльності було прочитано лекцію за темою «Особливості проведення транспортно-товарознавчих експертиз з визначення збитків, завданих в наслідок збройної агресії рф»

Перед студентами виступив Фокін Денис Іванович – завідувач лабораторії економічних, товарознавчих досліджень та досліджень об’єктів інтелектуальної власності ННЦ «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса», голова секції транспортно-товарознавчої експертизи при НКМР МЮ України.

Паном Фокіним було розглянуто об’єкти досліджень, які належать до компетенції транспортно-товарознавчих експертиз. Під час проведення лекції обговорено вимоги «Методики визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності», затверджену спільним наказом Міністерства економіки України та Фонду Державного майна України 18 жовтня 2022 № 3904/1223 (набрав чинності 16.12.2022), які стосуються оцінки транспортних засобів.

Також лектор привернув увагу присутніх на «Методичний лист. Розрахунок величини матеріального збитку, завданого власнику колісного транспортного засобу внаслідок пошкодження у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України», який було розроблено фахівцями ННЦ «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса», КНДІСЕ, ОНДІСЕ, ЛНДІСЕ та ДніпроНДІСЕ, який є узагальненням практики проведення транспортно-товарознавчих експертиз КТЗ, які були пошкоджені в наслідок збройної агресії рф, та затверджений на засіданні секції транспортно-товарознавчої експертизи Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України (протокол від 17.06.2022 № 62).

Так само було проведено порівняльний аналіз вимог вищезгаданих документів та зазначено на відсутності суперечності в методичних підходах та вимогах щодо оцінки транспортних засобах.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого хоче висловити щирі слова вдячності Денису Івановичу за цікаву та корисну лекцію! Бажаємо Вам успіхів у Вашій справі та сподіваємось на подальшу співпрацю!