Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Керівник Центру дослідження верховенства права і релігії Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Дмитро Вовк взяв участь у слуханнях «Російське вторгнення в Україну: наслідки для релігійної свободи», які Комісія США з міжнародної релігійної свободи провела 15 березня 2023 року

У своєму виступі Дмитро Вовк зазначив, що «дії Росії на окупованих територіях становлять найбільшу загрозу релігійній свободі в Україні. Кривавий російський напад на Україну перетворив релігійно плюралістичні українські регіони на територію найбільших порушень релігійної свободи в Європі. Низка релігійних груп, які там діяли до 2014 року, зникли чи залишили окуповані території, і багато з них, вірогідно, вже ніколи не повернуться».

Дмитро Вовк також наголосив, що російське політичне і військове керівництво, а так само пропагандисти російських державних медіа та релігійні лідери, які причетні до розв’язання та ведення війни агресивної війни проти України, а також її просування і нормалізації всередині Росії, мають бути притягнені до відповідальності. Питання відповідальності Росії має стати одним з центральних для західних партнерів України, адже це є необхідним компонентом відновлення міжнародного порядку і захисту свободи в регіоні та у світі.

Комісія США з міжнародної релігійної свободи є федеральним урядовим органом, який складається з членів, що призначаються президентом США та керівництвом обох політичних партій в Сенаті та Палаті представників Конгресу США.

Посилання на запис слухань