Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > У межах V Харківського міжнародного юридичного форуму відбувся сателітний захід «Держава та платники податків: трансформаційні процеси економіки, цифровізація»

Модератор заходу перший проректор Університету Микола КУЧЕРЯВЕНКО зауважив, що його тематика є, певною мірою, дотичною до тих питань, які піднімалися на  панельній дискусії ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму, присвяченій віртуальним валютам, і досі залишилися невирішеними. Він також висловив думку, що завдання законодавця полягає в тому, щоби визначити роль держави у регулюванні обігу цифрових активів.

Стосовно ж проблем оподаткування професор Кучерявенко нагадав, що окрім обов’язку платника податків перед державою існує й зустрічний обов’язок держави перед платником податків.

Співмодератор сателітного заходу радник Першого Віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Євген СМИЧОК додав, що підняття проблем цифровізації сфери оподаткування не можливе без обговорення таких питань як запровадження окремого податкового режиму «Дія.Сіті» і взагалі використання електронних сервісів  платниками податків, електронних кабінетів тощо.

Серед спікерів заходу іноземні  фахівці з оподаткування керуючий директор Центру трансфертних цін в Інституті австрійського та міжнародного податкового права Віденського університету економіки та бізнесу, міжнародний податковий радник Рафаель ПЕТРУЦЦІ, випускниця Університету доцентка кафедри цифрової економіки, трансфертного ціноутворення та країн, що розвиваються, в Амстердамському університеті, учасниця проєкту «Розробка податкової системи для безготівкового, платформного та технологічного суспільства» Амстердамського центру податкового права(AMCTL) Світлана БУРЯК та член Податкової консультативної палати Словенії, керуючий партнер компанії iConsult LTD (Любляна, Словенія) Душан ДЖЕРАДЖ, які поділилися своїм баченням та власною практикою розвитку й становлення цифровізації в оподаткуванні. Заступник Міністра Юстиції Сергій ОРЛОВ розповів про цифровізацію сервісів Мін’юсту. В.о. завідувача кафедри фінансового права Університету  Ірина БОНДАРЕНКО витупила з доповіддю «Банківська таємниця як фактор тінізації економіки України». Обговорення теми банківської таємниці  продовжив експерт у Науково-консультативній раді при Державній податковій службі України, співголова Експертної Ради в НБУ, голова наглядової ради в Західноукраїнському національному університеті, голова правління Української міжбанківської валютної біржі Анатолій ГУЛЕЙ.

На сателітному заході також виступили експертка з податкових та бюджетних питань, народна депутатка Верховної Ради України 8 скликання, адвокатка Тетяна ОСТРІКОВА кафедри фінансового права Університету Артем КОТЕНКО, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, секретар судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів Раїса ХАНОВА та професорка кафедри фінансового права Ольга ДИМИТРИК.