uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Науковці Університету взяли участь у міжнародному форумі «Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Науковці Університету взяли участь у міжнародному форумі «Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо»

7 вересня у місті Києві відбувся міжнародний  форум «Масові штучні  голоди: пам’ятаємо, вшановуємо» пам’яті жертв Голодомору-геноциду українців 1932-1933 рр., до 100-х роковин масового штучного голоду 1921-1923, 75-х роковин масового штучного голоду 1946-1947 рр. 

У форумі  взяли участь  Третій Президент України Віктор ЮЩЕНКО, глава ПЦУ Митрополит Епіфаній, Предстоятель УГКЦ Святослав, Міністр культури та інформаційної політики Олександр ТКАЧЕНКО, Міністр освіти і науки України Сергій ШКАРЛЕТ, заступник міністра закордонних справ України Василь БОНДАР, заступниця міністра внутрішніх справ України Мері АКОПЯН, Директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України Андрій Когут, голова Українського інституту національної пам’яті Антон ДРОБОВИЧ, Президент НАПрН України Олександр ПЕТРИШИН та інші представники міжнародних та всеукраїнських установ. Під час заходу   була презентована книга «Геноцид українців 1932-1933 за матеріалами досудових розслідувань». 

На форумі також виступив завідувач кафедри криміналістики Університету Валерій ШЕПІТЬКО. У своїй доповіді він зазначив, що розслідування геноциду, злочинів проти людяності, воєнних злочинів завжди було предметом міжнародної співпраці.  Звернення до спеціальних та криміналістичних знань дозволяє встановлювати факти подій, які відбулися багато років тому, збирати докази вчинення злочину геноциду. Застосування сучасних наукових даних та проведення експертних досліджень: судово-медичних, судово-геномних, історико-криміналістичних, судово-археологічних, судово-документознавчих, судово-економічних та інших дозволяє встановити факти щодо кількості загиблих людей, загибелі певних груп населення, причин настання смерті, матеріальних збитків, скорочення дітонародження, розповсюдження голодомору на теренах України. Комплексні судові експертизи стали  науковою базою для продовження роботи з пошуку нових документів та свідків, встановлення протиправних дій та наслідків, яких зазнала українська нація. За результатами проведених комплексних судових експертиз встановлено, що у 1932–1933 р. з метою ліквідації національно-визвольного руху, знищення української нації як такої та недопущення відновлення Української Держави комуністичний тоталітарний режим вчинив особливо тяжкий злочин геноциду українців та знищив 10 мільйонів 500 тисяч українців, з них 4 мільйони дітей.  

Вікторія ЯРЕМЧУК

Резолюція форуму