Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Студенти факультету слідчої та детективної діяльності Університету завітали до Вищого антикорупційного суду

🇺🇦🕵️‍♂️12 березня 2024 року студенти 1-5 курсів факультету слідчої та детективної діяльності отримали можливість відвідати ВАКС та поспілкуватися з працівниками і слідчим-суддею Вищого антикорупційного суду.

🔷Майбутні слідчі та детективи поглибили свої знання з судоустрою, антикорупційного законодавства та специфіки роботи ВАКС.

🔷Учасники зустрічі обговорили зі слідчим-суддею ВАКС такі питання:

• судова реформа та бекграунд створення ВАКС;
  • вимоги, що висуваються до осіб, які прагнуть стати суддями ВАКС;
  • останні зміни законодавства та проєкти законів у сфері боротьби з корупцією, їхній вплив на ВАКС, НАБУ, САП;
  • специфіка досудового розслідування та судового розгляду підсудних ВАКС справ;
  • стан боротьби з корупцією в Україні, результати роботи ВАКС у цифрах;
  • верховенство права, доктрина плодів отруйного дерева, засади судочинства та надмірний формалізм;
  • вимоги для працевлаштування на посаду секретаря або помічника судді;
  • морально-етичні якості правників, нульова толерантність до корупції.

🔷Також кожен студент отримав примірник рекомендацій з написання судових рішень, де викладені поради щодо побудови структури тексту, належного аналізу та синтезу норм, використання засобів мови та багато іншої цінної інформації, яка стане в нагоді кожному майбутньому висококваліфікованому правнику. Усі бажаючі  змогли зробити фото з суддею та приміряти суддівську мантію.

💛💙Від імені колективу факультету слідчої та детективної діяльності дякуємо ректору Університету Анатолію Гетьману, Голові ВАКС Вірі Михайленко, керівнику апарату ВАКС Богдану Крикливенку, Олесі Чемерис, а також слідчому-судді за надзвичайно продуктивну, цікаву та незабутню зустріч!