Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > В Університеті відбувся перший етап XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і XIV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

15 листопада 2023 року в Науковій бібліотеці Університету відбувся у форматі офлайн перший (загальноуніверситетський) етап XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і XIV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

У заході взяли участь студенти перших курсів факультетів прокуратури, юстиції, адвокатури, а також курсанти Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України.

Учасникам мовно-літературних змагань були запропоновані завдання на виявлення компетентностей у царині акцентуаційних, лексичних, граматичних, орфографічних норм мови, а також потрібно було відредагувати текст та написати есе.

На творче виконання письмових завдань надихала книжкова виставка «Мова — духовне багатство народу», яку презентувала наукова бібліотека.

За підсумками журі (голова — Василь Пивоваров, завідувач кафедри культурології; члени журі Олена Шумейко і Олена Лисенко, доценти кафедри культурології) високий рівень знань української мови виявили всі учасники та учасниці мовного змагання, були навіть такі, котрі взяли участь у двох конкурсах, але переможцями названі студенти:

у мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка:

Марія Лозиняк — І місце, ІПЮК для СБУ, 3 курс;

Олена Гурченкова — ІІ місце,факультет юстиції, 1 курс;

Марія Вовченко — ІІІ місце,факультет адвокатури, 1 курс.

у конкурсі з української мови імені Петра Яцика:

Олена Гурченкова — І місце, факультет юстиції, 1 курс;

Катерина Рудницька — ІІ місце, факультет прокуратури, 1 курс;

Катерина Сузанська — ІІІ місце, факультет юстиції, 1 курс.

Оскільки переможниця двох змагань Олена Гурченкова надалі вибрала конкурс імені Тараса Шевченка, тому в другому (обласному) етапі конкурсу імені Петра Яцика участь візьме Ірина Марценюк (ІV місце, ІПЮК для СБУ, 3 курс).

Щиро вітаємо переможців і бажаємо гідно представити Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого на ІІ (обласному) етапі конкурсів!