Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > В НЮУ імені Ярослава Мудрого відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Сучасні тенденції розвитку фізичного виховання у закладах вищої освіти України в умовах воєнного стану»

23 червня 2022 року в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого на кафедрі фізичного виховання № 1 відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Сучасні тенденції розвитку фізичного виховання у закладах вищої освіти України в умовах воєнного стану», який проходив на онлайн-платформі Zoom.

В круглому столі прийняли участь науковці та викладачі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Львівського державного університету фізичної культури імені І. Боберського, Львівського національного університету імені Івана Франка, Харківської державної академії фізичної культуриХарківського національного медичного університету, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Національного аерокосмічного університету імені М.Є. Жуковського «Харківського авіаційного інституту», Харківської державної академії культури та інші зацікавлені особи.

Круглий стіл відкрив голова організаційного комітету, завідувач кафедри фізичного виховання № 1 Олександр Попрошаєв з вступним словом від імені ректора Університету Анатолія Павловича Гетьмана.

Також він зазначив, що сьогодні, коли йде війна за наше існування, а наші діти та студенти перебувають у постійному стресі, значно зросла роль фізичного виховання в системі освіти. Фізична активність сприяє зменшенню тривожності, допомагає контролювати рівень стресу в організмі та налаштовує на навчання.

Практичні або дистанційні заняття з фізичного виховання однозначно мотивують до руху. Під час них студенти отримують необхідні знання, вміння та навички, розвиваючи ті чи інші здібності, які необхідні для зміцнення власного здоров’я та захисту нашої Держави.

З доповіддю виступили:

• Мунтян Віктор Степанович – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри фізичного виховання №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Тема доповіді: «Особливості організації та проведення занять з фізичного виховання при змішаній формі навчання».
  • Приходько Ганна Іванівна – кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри фізичного виховання № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Тема доповіді: «Спортивна солідарність і війна в Україні».
  • Маракушин Андрій Ігорович – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, завідувач кафедри фізичного виховання та спорту Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця. Тема доповіді: «Зміст занять з фізичного виховання в ЗВО в умовах дистанційного навчання».
  • Білик Олег Андрійович – старший викладач кафедри фізичного виховання та здоров’я Харківського національного медичного університету. Тема доповіді: «Загальнорозвиваючі вправ як засіб розвитку фізичних якостей у студентів, під час дистанційного навчання, в умовах воєнного стану».

Крім доповідей в програмі були виступи учасників Всеукраїнського круглого столу.

За підсумками роботи були затвердженні рекомендації Всеукраїнського круглого столу для подальшого їх впровадження в навчально-виховний процес, а також окреслені напрямки подальшої наукової співпраці.