uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Університет став переможцем рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Horizon Europe»!

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Університет став переможцем рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Horizon Europe»!

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого виступає партнером проєкту, який здобув перемогу в Програмі «Горизонт Європа».

Координатор проєкту – Університет Пізи (Італія). У проєкті також беруть участь Університет Ка Фоскарі (Італія), Школа управління HERTIE (Німеччина), Університет Вагенінгена (Нідерланди), Стокгольмський університет (Щвеція), Університет Бата (Великобританія).

 

Тема проєкту: «Перебудова руйнівного бізнесу транснаціональних корпорацій та глобальних ланцюгів створення цінності у рамках демократичних та інклюзивних процесів громадянства» (REBALANCE). Проєкт розраховано на 3 роки, упродовж яких партнери будуть працювати над спільним науковим дослідженням. Університет представлятимуть проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Юрій БАРАБАШ, голова Міжнародної лабораторії з бізнесу і прав людини Олена УВАРОВА, голова Центру дослідження верховенства права і релігії Дмитро ВОВК.

 

У той час як глобалізація, фінансіалізація та монополії дедалі більше послаблюють демократії, великі компанії мають все більш значний вплив на те, як демократія впроваджується в Європі, що веде до «ринкового капіталізму». Фірми ухиляються від регулювання, лобіюючи свої інтереси, а не інтереси громадян, порушуючи права людини і підштовхуючи постраждалих до відмови від демократичних процесів, підживлюючи популізм. Деякі суб’єкти економіки експериментують з альтернативними моделями й демонструють більшу зацікавленість до стійкості й пробних шляхів до альтернативного «капіталізму, який відповідає демократії».

У цих дебатах застосування лінз політології блокувало великі компанії, у той час як точка зору вчених-менеджерів зазвичай розглядала економічні вигоди фірм, а не вплив на суспільство і демократію. Це утворило прогалину в нашому розумінні взаємного впливу між великими компаніями і демократіями.

Проєкт REBALANCE прагне заповнити цю прогалину, досліджуючи, як великі компанії: 1) зробили свій внесок у минулі та наявні загрози демократії; 2) можуть просувати майбутні бізнес-моделі, що укріплюють демократію, й альтернативні організаційні форми.