Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Студент факультету прокуратури Ярослав Морозов взяв участь у 45 сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи

Студент факультету прокуратури Ярослав Морозов взяв участь у 45 сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, яка проходила у м. Страсбург (Франція). Конгрес є консультативним органом Ради Європи, який діє з 1994 р. в інтересах більш ніж 130 000 органів місцевих і регіональних влад 46 держав-членів Ради Європи.

Теми, які розглядались під час пленарної сесії Конгресу, включали питання ролі місцевих та регіональних влад у забезпеченні відповідальності держави-агресора через Реєстр збитків, завданих агресією рф проти України; узагальнення результатів 4 Саміту глав держав і урядів Ради Європи; звернення Президентки Європейської комісії “За демократію через право” щодо питань верховенства права у країнах-членах Ради Європи; громадська активність молоді на місцевому та регіональному рівнях.

Під час пленарних засідань Ярослав Морозов виступив із рядом доповідей про важливість підтримки Конгресом функціонування Реєстру збитків, а також про необхідність співпраці муніципалітетів країн-членів Ради Європи з органами місцевого самоврядування України для фіксування шкоди, завданої агресією рф. Під час панелі, присвяченій молоді, Ярослав закликав членів Конгресу посилювати дво- та багатосторонню співпрацю з органами влади в Україні щодо запровадження програм обмінів для студентів, наукових та педагогічних стажувань для освітян, а також програм неформальної освіти для різних категорій населення. Зазначене сприятиме інтеграції освіти до міжнародної співпраці та збагаченню знань молоді, яка стане рушієм відбудови України після перемоги над агресором.