Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > На Факультеті прокуратури за участю голови та судді-спікера Апеляційної палати ВАКСу відбувся круглий стіл «Корупція під час війни: виклики та відповіді»

31 жовтня 2023 року на Факультеті прокуратури відбувся круглий стіл на тему: «Корупція під час війни: виклики та відповіді».

У роботі круглого столу взяли участь: голова Апеляційної Палати Вищого антикорупційного суду, випускник Університету Олександр Семенников; д.ю.н, професор, проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Юрій Барабаш; суддя-спікер АП ВАКСу Андрій Никифоров; д.ю.н, професор, академік НАПрНУ, професор кафедри кримінального права Юрій Баулін; завідувачі кафедр кримінального права д.ю.н, доцент Юрій Пономаренко; цивільного права д.ю.н., професорка Інна Спасибо-Фатєєва; криміналістики  д.ю.н., професор Віктор Шевчук; прав людини та юридичної методології д.ю.н., професор Станіслав Погребняк;  д.ю.н, доцент кафедри трудового права Андрій Лапкін; к.ю.н., доцентка кафедри кримінально-правової політики, керівник уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Наталія Сметаніна; д.ю.н професор кафедри кримінального процесу В’ячеслав Вапнярчук; к.ю.н, доцент кафедри цивільного права, керівник Юридичної клініки Університету Віктор Янишен; к.ю.н., доцентка кафедри кримінального права Олена Євдокімова; завідувачка сектору взаємодії зі ЗМІ АП ВАКСу Дар’я Сваткова; заступник начальника управління з організаційного забезпечення АП ВАКСу Олег Гусаченко; декан факультету прокуратури Володимир Маринів та студенти факультету прокуратури.

Дискусія столу охопила наступні важливі теми:

• Корупційні кримінальні правопорушення за проєктом нового кримінального кодексу України;
  • Активи та необґрунтовані активи в практиці Апеляційної палати ВАКСу;
  • Проблеми криміналістичного забезпечення розслідування корупційних кримінальних правопорушень в умовах воєнного стану;
  • Прокуратура як суб’єкт внесення подань в порядку ч. 3 ст. 65‑1 Закону «Про запобігання корупції»;
  • Посилення спроможності системи антикорупційної юстиції під час війни;
  • Актуальні питання запобігання корупції у закладах вищої освіти під час війни.

За результатами проведення круглого столу відбулася синергія наукових думок та кращих антикорупційних практик! Також учасники столу жваво обговорювали питання важливості об’єднання зусиль у боротьбі з корупцією в Україні, зокрема під час війни!

Дякуємо захисникам України за можливість зустрічатися та працювати! Також висловлюємо слова вдячності всім співорганізаторам та учасникам круглого столу!