Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Освіта > 08.02.2023 відбувся вебінар за темою: “Структура, завдання та зона діяльності Харківської митниці. Поняття та види митних платежів.” в рамках просвітницького проєкту “Митна безпека”

За сприяння ректора Анатолія ГЕТЬМАНА на Факультеті слідчої та детективної діяльності НЮУ імені Ярослава Мудрого спільно із Харківською митницею започатковано просвітницький проєкт “Митна безпека”.

В рамках цього проєкту 08 лютого 2023 року було проведено перший вебінар за темою: “Структура, завдання та зона діяльності Харківської митниці. Поняття та види митних платежів.”

На вебінарі виступили заступник начальника управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД Харківської митниці Максим МАРТИНОВ та заступник начальника управління забезпечення митного контролю та оформлення Харківської митниці Геннадій ВЕСЕЛОВСЬКИЙ.

Під час вебінару розглянуто зміст адміністрування митних платежів, проаналізовано суб’єктів сплати митних платежів, види митних платежів, а також розглянуто пріоритетні напрями реалізації митної політики.

• ВІДПОВІДНО до п. 27 ст. 4 МК України, до митних платежів відносяться: мито; акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції); податок на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції);
  • МИТО – це загальнодержавний податок, встановлений ПК України та МК України, який нараховується та сплачується відповідно до МК України, законів України та міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
  • В УКРАЇНІ застосовуються такі види мита, як ввізне, вивізне, сезонне та особливі види мита: спеціальне, антидемпінгове, компенсаційне, додатковий імпортний збір.
  • ПОВНИЙ перелік товарів, які звільняються від оподаткування митом визначено у ст. 287 Митного кодексу України;
  • РЕАЛІЗАЦІЮ державної митної політики в регіоні покладено на Харківську митницю, як відокремлений підрозділ Державної митної служби України;
  • В ЗОНІ ДІЯЛЬНОСТІ митниці розташовані 14 пунктів пропуску (пунктів контролю), в тому числі 4 для автомобільного, 8 для залізничного та 2 для повітряного сполучення;
  • З МЕТОЮ забезпечення виконання завдань з митного контролю та оформлення товарів в митниці відновлено роботу митного поста «Барабашово» як структурного підрозділу митниці Харківської митниці;
  • ЗОНОЮ діяльності митного поста «Барабашово» є Харківська область (за виключенням пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю).

Наприкінці заходу студенти поставили питання спікерам і взяли участь у дискусії.

Щиро дякуємо керівництву Харківської митниці за проведення тематичного вебінару і надані додаткові знання для майбутніх слідчих та детективів!