Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Кафедра історії держави і права України і зарубіжних країн провели черговий семінар на тему «Пилип Орлик – незламний борець за незалежність України»

7 грудня 2023р. кафедра історії держави і права України і зарубіжних країн за підтримки наукової бібліотеки Університету провели семінар на тему «Пилип Орлик – незламний борець за незалежність України».

У національно-патріотичному заході взяли участь студенти 1 курсу факультету прокуратури, виступили з доповідями за темами:

• «Пилип Орлик – український державний діяч, гетьман України в екзилі. Біографічні дані»;
  • «Спільна боротьба Пилипа Орлика і гетьмана Івана Мазепи за незалежність України»
  • «Боротьба Пилипа Орлика в екзилі за вільну Україну»;
  • «Професійна діяльність Пилипа Орлика на благо України»;
  • «Маніфест до європейських королів» – звернення Пилипа Орлика з метою створення коаліції для боротьби за суверенітет України»;
  • «Спроби створення Пилипом Орликом антимосковського союзу в Європі»;
  • «Григорій Орлик – продовжувач боротьби свого батька Пилипа Орлика за незалежність України» та ін.

Ґрунтовна дискусія розгорнулася під час обговорення Конституції Пилипа Орлика 1710 р., в якій ним було узагальнено весь попередній досвід існування Української козацької держави та накреслені шляхи її подальшого розвитку.