Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Проведено круглий стіл «Третій рівень освіти в Україні: актуальні питання підготовки дисертації в сучасних реаліях війни»

14 грудня 2023 року на кафедрі криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого було проведено круглий стіл «Третій рівень освіти в Україні: актуальні питання підготовки дисертації в сучасних реаліях війни», присвячений обговоренню шляхів удосконалення підготовки аспірантів за напрямом «криміналістика», на якому було представлено бачення подолання зумовлених війною викликів у підготуванні та написанні дисертаційних досліджень.

На круглому столі було обговорено такі питання як: новели правового регулювання порядку підготовки докторів філософії, вимоги до написання дисертації, типові помилки в підготовці й оформленні дисертації та авторефератів дисертацій, висвітлення наукових здобутків дисертанта у наукових публікаціях та їх апробація, проблеми дотримання правил академічної доброчесності, використання емпіричних даних при написанні дисертацій з криміналістики в умовах воєнного часу, а також порядок подання здобувачем дисертації до захисту, процедура проведення захисту дисертації та присудження наукового ступеня в умовах воєнного часу.

Серед учасників заходу були представники різних навчальних закладів, Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України, Національного наукового центру «Інститут судових експертиз імені Засл. проф. М. С. Бокаріуса».

Захід відкрили:

• проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор Дмитро Лученко;
  • директор Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Владислава Батиргареєва;
  • перший заступник директора Національного наукового центру «Інститут судових експертиз імені Засл. проф. М. С. Бокаріуса» доктор юридичних наук, професор Ганна Спіцина.

Модерував захід доктор юридичних наук, професор, в. о. завідувача кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Віктор Шевчук.

Під час круглого столу виступили:

кандидат юридичних наук, науковий співробітник відділу кримінологічних досліджень Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України Аліна Калініна;

доктор юридичних наук, професор, професор кафедри криміналістики  Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Валерій Шепітько;

доктор юридичних наук, професор, професор кафедри національного, міжнародного права та правоохоронної діяльності Херсонського державного університету Василь Стратонов;

доктор юридичних наук, професор, професор кафедри криміналістики та судової медицини Національної академії внутрішніх справ Юлія Чорноус;

доктор юридичних наук, професор, професор кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Михайло Шепітько;

доктор юридичних наук, професор, професор кафедри кримінального процесу та криміналістики Донецького державного університету внутрішніх справ Олексій Одерій;

доктор юридичних наук, професор, провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії з проблем криміналістичного забезпечення та судової експертології Національної академії внутрішніх справ Володимир Юсупов;

кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Збройні Сили України, Василь Білоус;

кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Євгенія Демидова.

Захід став важливим кроком у підтримці та розвитку академічної спільноти в Україні, в об’єднані зусиль, думок та ідей провідних фахівців з кримінального процесу, криміналістики, судової експертизи та оперативно-розшукової діяльності. Проведений круглий стіл має допомогти молодим науковцям знайти ефективні шляхи для підвищення якості та апробації наукових досліджень з метою забезпечення їх відповідності сучасним вимогам у реаліях російсько-української війни.

Дякуємо нашим Захисникам за кожний новий день, за можливість розвиватися, навчати та навчатися!

Разом до Перемоги!

Слава Україні!