Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Професія юриста в умовах війни: зимова школа з міжнародного гуманітарного права для студентів-юристів!

Українська Гельсінська Спілка з прав людини запрошує студентів-правників на Зимову школу з міжнародного гуманітарного права «Юридична професія під час та після війни».

Які виклики постають перед правниками різних спеціальностей через повномасштабну війну? Про це учасники зимової школи зможуть дізнатися з циклу експертних зустрічей з суддями, прокурорами, адвокатами та правозахисниками. Під час зустрічей фахові правники поділяться власним досвідом та розкажуть детальніше:

• як зберегти цінність прав людини в умовах війни?
  • чи працює міжнародне право?
  • якою є відповідальність за воєнні злочини?
  • як притягують до відповідальності людей, які співпрацюють з ворогом?
  • як Україні може допомогти концепція правосуддя перехідного періоду?

У підсумку зимової школи учасники мають підготувати творчу роботу у формі есе на одну із запропонованих тем.

Школа відбудеться у січні – березні 2024 року у такі етапи:

• Цикл експертних онлайн-зустрічей для учасників/-ць Школи з ТОПовими правниками – суддями, прокурорами, адвокатами, правозахисниками відбудеться до 10 лютого 2024 року.
  • Підготовка та подання творчої роботи у формі есе на конкурс — до 25 лютого 2024 року
  • Визначення  переможців/-иць та лауреатів/-ок  Конкурсу — до 12 березня  2024 року

Більше про терміни, порядок та умови проведення Зимової школи читайте в Положенні: Положення Зимової школи_2024

Для участі зареєструйтеся за посиланням до 23 січня 2024 року.

Зареєстровані учасники отримають графік проведення експертних онлайн зустрічей та всі необхідні посилання на пошту.

Для кого ця школа?

До участі в Школі запрошуються студенти/-ки закладів вищої освіти юридичного спрямування за спеціальностями  081 «Право»  та 293 «Міжнародне право», які здобувають освіту на рівні «бакалавр» чи «магістр».

Участь у Зимовій школі для учасників та учасниць є безоплатною.

Якщо виникають питання щодо участі у зимовій школі, звертайтеся до Світлани Побережник, координаторки освітніх проєктів Української Гельсінської спілки з прав людини (s.poberezhnyk@helsinki.org.ua)