uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Об’єдналися заради спільної мети: Всеукраїнський освітній проєкт «Незламні правничі школи»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Об’єдналися заради спільної мети: Всеукраїнський освітній проєкт «Незламні правничі школи»

Із 12 по 18 лютого 2024 року в Університеті у рамках Всеукраїнського освітнього проєкту «Незламні правничі школи України» проходив цикл лекцій і майстер-класів «Інновації у техніко-криміналістичному забезпеченні розслідування злочинів». Організатори заходу – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та Центр криміналістичних інновацій «intelligenTrident» Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Всеукраїнський освітній проєкт «Незламні правничі школи України», ініційований Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та юридичним факультетом Запорізького національного університету, об’єднав близько 30 закладів вищої освіти України. Він триватиме 14 тижнів і передбачає супровід правничою школою одного освітнього компонента впродовж одного тижня. Ідея проєкту – об’єднання правничих шкіл України задля підтримки здобувачів, наукових-педагогічних працівників вітчизняних правничих шкіл у складний для нашої країни період, обміну позитивними освітніми практиками, популяризації новітніх досягнень правничих шкіл в організаційному, методичному забезпеченні освітнього процесу, надання додаткових можливостей для посиленої співпраці.

Реалізацію проєкту розпочав Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. Цикл лекцій і майстер-класів Інновації у техніко-криміналістичному забезпеченні розслідування злочинів в межах якого було презентовано «Мобільний комплекс техніко-криміналістичного забезпечення «intelligenTrident»»:  включав у себе теми:

12 лютого – Концептуальні засади формування та застосування»;

13 лютого – Модулі виявлення та індикації загроз, індивідуального захисту, організації робочого простору, електроживлення та зв’язку»;

14 лютого – Модулі виявлення та дослідження, освітлення та вимірювання»;

15 лютого – Модулі фіксування, вилучення, пакування та презентації доказів»;

16 лютого – Модуль аерокриміналістики»;

17 лютого –  Модуль навчання оператора безпілотного повітряного судна»;

18 лютого – «Аерокриміналісти на службі у суспільства і держави (панельна дискусія за участі відомих митців, журналістів, архітекторів і громадських діячів)».

Заходи проходили у змішаному форматі. Постійний учасник і модератор усіх заходів протягом тижня – Василь Білоус, кандидат юридичних наук, доцент, керівник Центру криміналістичних інновацій «intelligenTrident» Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

На урочистому відкритті зі вступним словом виступили ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор Анатолій Гетьман; декан юридичного факультету Запорізького національного університету, доктор юридичних наук, професор Тетяна Коломоєць; проректор із наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор Дмитро Лученко; керівник Центру криміналістичних інновацій «intelligenTrident», доцент, кандидат юридичних наук Василь Білоус; директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва доктор юридичних наук, професор Михайло Віхляєв.

Крім того у заходах протягом тижня взяли участь проректори Університету Микола Кучерявенко, Юрій Барабаш, Олексій Нестерович, а також декан Факультету слідчої та детективної діяльності Богдан Головкін, керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков, начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області, генерал поліції 3 рангу Володимир Тимошко,  начальник відділення розвідки та розмінування Державної служби України з надзвичайних ситуацій в м. Рівне, майор Владислав Соколов, керівниця проєкту Victory Drones від Фонду технологічної допомоги армії Dignitas, засновниця Фонду підтримки аеророзвідки, Марія Берлінська та ніші почесні гості та учаники.

Відкриваючи цей важливий і потужний захід, ректор Університету Анатолій Гетьман зазначив: «В умовах воєнного часу, в якому наша країна перебуває вже два роки, дуже складно забезпечувати якісний освітній процес. Особливо це стосується переміщених закладів вищої освіти, а також ЗВО, що знаходяться у безпосередній близькості до зони бойових дій. Виклики війни змусили нас пристосуватися до освітнього процесу в онлайн форматі. Це стало складним випробуванням для усієї системи вищої освіти нашої держави. Тож наш проєкт «Незламні правничі школи України» покликаний об’єднати прогресивні юридичні школи в їх гуманістичному прагненні допомоги всім учасникам освітнього процесу. Я впевнений, що результатом реалізації даного проєкту стане суттєве підвищення якості викладання правничих дисциплін у закладах вищої освіти, які беруть участь у цьому 14-ти тижневому марафоні. Визначальною рисою нашого проєкту є те, що його тематика не обмежується певною галуззю права, а форми викладання є різноманітними, вони обиралися безпосередньо самими закладами вищої освіти. Тож я упевнений, що усім буде цікаво і корисно. Наш Університет, закладає цю традицію, яка безумовно стане надзвичайно важливою подією в освітянській і науковій сферах, юридичній практиці нашої держави. І ми спільно будемо досягати тих необхідних елементів, які сьогодні затребувані суспільством, вкрай важливі для України, необхідні для наближення нашої Перемоги в цій надзвичайно важкій війні».

У лекціях та майстер-класах «Інновації у техніко-криміналістичному забезпеченні розслідування злочинів» взяли участь вчені, практичні співробітники, фахівці та експерти. Під час заходу були продемонстровані відеоматеріали незламного міста-героя Харкова; наглядно-практичний матеріал з роз’ясненнями теоретичних положень здійснення аерофотозйомки та відеозйомки, особливостей здійснення тривимірного сканування об’єктів та територій, змісту та практичного значення навчально-методичного фільму щодо фото-відео- фіксування шкоди, завданої внаслідок збройної агресії російської федерації; науково-технічні криміналістичні засоби; засоби, які запозичені з різних галузей науки та техніки без спеціального пристосування та спеціально створені для задоволення потреб криміналістів, а також інноваційні технічні засоби криміналістичного забезпечення розслідування кримінальних правопорушень, які допомагають нашим слідчим, прокурорам та експертам у вирішення складних практичних завдань в умовах воєнного часу.

Організатори та гості заходів ділилися з усіма бажаючими своїм неоціненним досвідом, практичними порадами та рекомендаціями щодо особливостей ефективного застосування модулів виявлення та індикації загроз, досудового розслідування під час тривог та постійних обстрілів, індивідуального захисту співробітників під час проведення слідчих дій та оперативно-розшукових заходів, пошуку, фіксування та попереднього дослідження доказів, фіксування наслідків воєнних злочинів із застосуванням безпілотних повітряних технологій, використання сучасних методик, програмного забезпечення та інноваційних технологій в умовах воєнного стану тощо.

Учасники Всеукраїнського освітнього проєкту «Незламні правничі школи України» висловили вдячність керівництву та науковцям Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за потужний та цікавий освітній захід, надані роз’яснення щодо особливостей практичного застосування інноваційної криміналістичної техніки.

Впевнені, що така синергія криміналістичної науки, освіти та практики з провідними правоохоронними органами й судово-експертними установами допоможе нашим Захисникам на передовій, правоохоронцям на практиці та майбутнім правникам у навчанні!