uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Доцентка кафедри права Європейського Союзу Тетяна Анакіна взяла участь у обговоренні Стратегії Європейського Союзу щодо захисту жертв злочинів 2020-2025

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Доцентка кафедри права Європейського Союзу Тетяна Анакіна взяла участь у обговоренні Стратегії Європейського Союзу щодо захисту жертв злочинів 2020-2025

Доцентка кафедри права Європейського Союзу Тетяна Анакіна долучилася до обговорення Стратегії Європейського Союзу щодо захисту жертв злочинів 2020-2025 у рамках розширеного пленарного засідання Високого рівня Платформи ЄС з прав жертв злочинів Європейської Комісії 17.04.2023 у м. Брюссель. Вона представила доповідь щодо правових та інституційних механізмів підтримки і захисту жертв російської агресії проти України та акцентувала увагу на необхідності охоплення проблематики захисту жертв міжнародних злочинів оновленою стратегією ЄС, яка має визначити подальший розвиток політики і законодавства Європейського Союзу у контексті нових геополітичних реалій.

У Пленарному засіданні Високого рівня взяли участь Дідьє Рейндерс – Комісар ЄС з юстиції, Хуан Лопес Агіляр – Голова комітету громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європейського Парламенту, Хільда Вандервурд – Голова робочої групи Євроюсту щодо прав жертв злочинів, Яна Гайдосова – Голова сектору юстиції та безпеки Агенції ЄС з фундаментальних прав, Деніс Ліфтон – Голова секції попередження та боротьби з насильницьким екстремізмом Офісу ООН з протидії тероризму, Катаржина Яніка-Павловська – Координатор ЄС із прав жертв злочинів.

Довідково: Платформа ЄС з прав жертв злочинів була утворена 22.09.2020 як консультативно-дорадчий орган Європейської Комісії, діяльність якого спрямована на підтримку належної імплементації політики Союзу щодо захисту осіб, які постраждали від злочинів, та визначення необхідних механізмів захисту у відповідь на нові загрози. Платформа об’єднує представників Мережі ЄС із прав жертв злочинів, Мережі ЄС національних контактних пунктів із компенсації жертвам злочинів, Координатора ЄС із протидії тероризму, Євроюсту, Агенції з фундаментальних прав Європейського Союзу та громадянського суспільства.