uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

За партнерства з Національним музеєм історії України реалізовано другий етап Програми гостьових візитів університетського курсу для магістрів «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві» (проєкт CRIMHUM Erasmus+)

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > За партнерства з Національним музеєм історії України реалізовано другий етап Програми гостьових візитів університетського курсу для магістрів «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві» (проєкт CRIMHUM Erasmus+)

За партнерства з Національним музеєм історії України реалізовано другий етап Програми гостьових візитів курсу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого для магістрів «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві» (проєкт CRIMHUM Erasmus+)

Учасники магістерського курсу «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві», що реалізується кафедрою кримінального права, відвідали проєкт Національного музею історії України «Від Нюрнберга до Гааги».

Матеріали, зібрані співробітниками Музею для виставок «Навала. Київський постріл», «Концтабір Ягідне», «Азовсталь: Нові сенси», дали можливість учасникам курсу обговорити основні риси злочину агресії, злочинів проти людяності та воєнних злочинів. У фокусі уваги слухачів та слухачок Програми були ідеї наукової спадщини Бенджаміна Ференца, головного обвинувача одного з процесів в рамках Нюрнберзького трибуналу, положення Римського Статуту Міжнародного кримінального суду, дискусія щодо особливостей взаємодії в період збройних конфліктів міжнародного права прав людини, міжнародного гуманітарного права, міжнародного кримінального права і національного кримінального права. Окрему увагу отримало питання щодо можливостей та ризиків визнання юрисдикції МКС у контексті положень Конституції України.

Також студенти були у розмові із Олександром Лук’яновим, старшим науковим співробітником Музею, щодо хронології боїв на Приірпінні періоду початку широкомасштабного вторгнення рф, подіях окупації с. Ягідне Чернігівської області у лютому–березні 2022 р., історії металургійного підприємства «Азовсталь» і пошуку нових сенсів для постконфліктного відновлення, що очікує Україну.

До участі у програмі долучалися також випускники попередніх курсів, які ділилися своїм баченням правових аспектів війни росії проти України, та правовим практичним досвідом, отриманим по завершенню програми.

#CRIMHUM