uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Центр дослідження правових проблем перехідного правосуддя (RCTJ) організував першу серію лекцій у багатосерійному Курсі з міжнародного гуманітарного права (МГП)

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Освіта > Центр дослідження правових проблем перехідного правосуддя (RCTJ) організував першу серію лекцій у багатосерійному Курсі з міжнародного гуманітарного права (МГП)

Центр дослідження правових проблем перехідного правосуддя (RCTJ), який є структурним підрозділом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, спільно з НУО «Центр міжнародного гуманітарного права і перехідного правосуддя», організував першу серію лекцій у багатосерійному Курсі з міжнародного гуманітарного права (МГП).

Однією з цілей Центру є проведення академічних досліджень і сприяння розробці та реалізації сучасних освітніх, науково-дослідницьких програм щодо імплементації міжнародного гуманітарного права, міжнародного кримінального права і засад перехідного правосуддя. Однією із функцій Центру є підвищення рівня готовності українських правників шляхом організації та залучення їх до різноманітних тренінгів, дискусійних платформ та міжнародної навчальної практики.

У період з 20 по 24 червня 2022 року було проведено п’ять лекцій, присвячених основним проблемам, які викликають сьогодні, під час збройного конфлікту на території України, найбільше запитань.

Було прочитано лекції не теми:

  1. “Поняття, принципи та сфера дії МГП” (Ярина Жукорська/ Yaryna Zhukorska)
  2. “Учасники збройного конфлікту” (Оксана Сенаторова/ Oksana Senatorova)
  3. “Правила ведення військових дій та захист прав особи під час збройного конфлікту. Особливості ведення повітряних боїв” (Матеуш Пʼятковськи / Mateusz Piątkowski)
  4. “Роль МКЧХ в імплементації норм МГП. МГП та права людини” (Сергій Саяпін/ Sergey Sayapin)
  5. “Індивідуальна та міжнародно-правова відповідальність за порушення норм МГП” ( Юлія Нузбан/ Yulia Nuzban).

Лекції відбувались українською та англійською мовою у форматі вебінарів, протягом яких своїм професійним досвідом ділились провідні національні і міжнародні експерти, серед яких:

  • Ярина Жукорська, кандидатка юридичних наук, завідувачка кафедри міжнародного права та міграційної політики Західноукраїнського національного університету (Україна);
  • Mateusz Piątkowski, доцент Лодзинського університету, адвокат, Секретар Польського товариства військового та воєнного права (Польща);
  • Юлія Нузбан, юристка Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду (Нідерланди);
  • Сергій Саяпін, відомий юрист-міжнародник, доктор юридичних наук з міжнародного кримінального права (Берлінський університет Гумбольдта), доцент з міжнародного та кримінального права Університету КІМЕП (Алмати, Казахстан);
  • Оксана Сенаторова, керівниця Центру дослідження правових проблем перехідного правосуддя, доцентка кафедри міжнародного права НЮУ ім. Ярослава Мудрого, координаторка робочої групи Міжвідомчої Комісії з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні.

У перший день зареєструвалися понад 100 учасників, що стало підтвердженням нагальної актуальності Курсу, серед яких були студенти з різних вузів усієї України, викладачі, практикуючі юристи, адвокати, прокурори та працівники органів державної влади. Протягом курсу всі присутні мали змогу ставити свої питання експертам, а також подискутувати на тему висвітлених проблем.

По завершенню курсу 60 учасникам та усім спікерам вручені сертифікати. З лекціями, з дозволу спікерів, Ви можете ознайомитись на YouTube каналі Центру. У подальшому планується продовження багатосерійного Курсу з МГП.

Останні новини

Аспірант Університету Владислав Пирогов став переможцем конкурсу, який був проведений Касаційним кримінальним судом у складі Верховного Суду спільно з редакцією журналу «Право України»
13.05.2024By
Запрошуємо до участі у роботі V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Духовна культура України перед викликами часу», яка проводиться до 220 річчя Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
13.05.2024By
До Дня Європи та 75-річчя Ради Європи реалізовано двоетапний проєкт «Україна: глобус і локус» на платформі університетського курсу для магістрів «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві»
11.05.2024By
Запрошуємо на науково-популярний захід Ніч молодіжної науки-2023 в умовах війни
10.05.2024By
Студент Університету здобув дві медалі на чемпіонаті Європи з кікбоксингу
09.05.2024By