uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

29 вересня у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого у межах Харківського міжнародного юридичного форуму відбулась дискусійна панель «Кримінальне право України в період глобальних викликів: від воєнного стану до повоєнного відродження», яка була організована спільно з НД інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса за підтримки EUAM Ukraine

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 29 вересня у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого у межах Харківського міжнародного юридичного форуму відбулась дискусійна панель «Кримінальне право України в період глобальних викликів: від воєнного стану до повоєнного відродження», яка була організована спільно з НД інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса за підтримки EUAM Ukraine

Модератором заходу виступив Юрій Анатолійович Пономаренко, д.ю.н., доцент, завідувач кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

В межах дискусійної панелі форму було обговорено три блоки проблем кримінально-правового регулювання, а саме:

1) наближення кримінального законодавства України до вимог acquis communautaire Європейського Союзу як необхідна і неодмінна умова набуття Україною членства у ЄС;

2) невідворотність кримінальної відповідальності за кримінальні правопорушення, вчинені російським політичним керівництвом і військовим командуванням під час збройної агресії проти України;

3) кримінально-правові питання реінтеграції деокупованих українських територій (проблеми відповідальності за колабораціонізм та інші злочини проти основ національної безпеки на тимчасово окупованих територіях, визнання вироків окупаційних судів та ін.).

Дякуємо спікерам за цікаві, ґрунтовні та дискусійні доповіді, а учасникам – за справжній інтерес, активність, усвідомлення важливості розвитку кримінально правової науки у воєнній площині сьогодення та міжнародній рамці.

Жвава дискусія була розпочата Юрієм Васильовичем Бауліним, д.ю.н., професором, професором кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академіком Національної академії правових наук України та його доповіддю «Чинне і майбутнє кримінальне право: виклики війни і перспективи євроінтеграції». Продовжив розкривати прогалини у кримінального законодавства сьогодення на фоні викликів війни за темою «Альтернативи протидії колабораціонізму» Микола Іванович Хавронюк, д.ю.н., професор, професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права Національного університету «Києво- Могилянська академія».

У міжнародній площині кримінально-правової науки учасників конференції чекала доповідь Анни Кучинської, професорки Інституту Юридичних досліджень Польської академії наук у Варшаві, з дуже цікавою темою «The prosecution of crimes against humanity in Ukraine in the digital age» («Переслідування злочинів проти людяності в Україні в цифрову еру»). Дискусія щодо необхідних законодавчих змін за для наближення до європейських стандартів була розпочата темою «Problems of creation of the International Tribunal for the Russian Federation on the crime of agression against Ukraine» («Проблеми створення Міжнародного трибуналу щодо злочину агресії Російської Федерації проти України»), яку доповів Яніс Грасіс доктор права, професор, декан юридичного факультету Ризького університету імені Страдіня. Євген Львович Стрельцов д.ю.н., доктор теології, професор, завідувач лабораторії «Інновації у сфері кримінальної юстиції» Національного університету «Одеська юридична академія», член-кореспондент Національної академії правових наук України у своїй доповіді «Цілепокладання у кримінальному праві у воєнний та післявоєнний час» розкрив для учасників нові цікаві питання які постають перед кримінальною наукою сьогодення. Дискусію до міжнародно-правової площини повернула Наталія Олександрівна Гуторова, д.ю.н., професор, професор кафедри кримінального права та кримінально-правових дисциплін Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік Національної академії правових наук України своєю доповіддю «Кримінально-правові наслідки відмивання коштів: українські реалії та досвід ЄС щодо протидії загрозам національній безпеці і фінансуванню тероризму». Дискусію було продовжено темою «Кримінально-правове дослідження найтяжчих злочинів, вчинених в Україні» з якою виступив Шепітько Михайло Валерійович, д.ю.н., професор, професор кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. І на завершення панельної дискусії учасники мали можливість обговорити усі цікаві моменти, поставити запитання та поділитись своїми науковими думками.

Маємо надію на подальше плідне міжнародне співробітництво між науковцями нашої держави та іноземними науковими діячами. Усі напрацювання сьогодення будуть зафіксовані у збірнику наукових тез-доповідей, щоб й наділі, розвивати кримінальне право та продовжувати будувати оновлену законодавчу базу для нашої незламної країни. Слава Україні!