Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Професорка кафедри кримінології і кримінально-виконавчого права О.Ю.Шостко, як національний кореспондент від України, взяла участь у відеоконференції «Три десятиліття статистики злочинності та кримінальної юстиції в Європі: методи, тенденції та вплив на формування політики»

Захід, присвячений презентації шостого видання Європейського довідника зі злочинності і кримінальної юстиції (European Sourcebook of Crime and Criminal Justice – ESB), відбувся 22 -23 березня  у м. Страсбург від егідою Ради Європи і Європейського Союзу.

Конференція об’єднала науковців провідних європейських університетів, представників структурних підрозділів РЄ і ЄС, практичних працівників держав – членів РЄ.

На заході були представлені результати метаданих про тенденції злочинності в європейських країнах за останні 30 років, а також за період з 2011 по 2016 рр.  Вони охоплюють статистичні відомості  поліції окремих держав щодо загальної кількості зареєстрованих злочинів і осіб, які їх вчинили, так само інформацію по окремим видам злочинів, статистичні дані прокуратури, статистику засуджених, результати діяльності органів пробації, тюремну статистику, дані віктимологічних опитувань.

Окремо розглядалися методологічні проблеми, пов’язані зі складнощами порівняння показників злочинності у різних державах. Увагу було зосереджено й на тому, яким чином дані, зібрані дослідниками та європейськими установами можуть допомогти у проведенні науково обґрунтованих досліджень, а також використовуватися суб’єктами кримінальної політики з метою зменшення фактичної злочинності  і підвищення безпеки громадян.

Інформацію про цей проєкт можете знайти за посиланням