Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Науковці Університету взяли участь у робочій групі Комітету Верховної Ради України з питань правової політики щодо розробки концепції модернізації законопроекту про віртуальні активи

Перший проректор Університету, професор кафедри фінансового права Микола КУЧЕРЯВЕНКО та керівник Лабораторії віртуальних активів Університету, доцент кафедри фінансового права Євген СМИЧОК 15 листопада року взяли участь у робочій групі Комітету Верховної Ради України з питань правової політики щодо розробки концепції модернізації Законопроекту № 3637 «Про віртуальні активи».

До складу робочої групи увійшли: народні депутати Микола СТЕФАНЧУК та Іван КАЛАУР, академік Національної академії правових наук України Роман МАЙДАНИК, експерт Лабораторії віртуальних активів Університету, асистент кафедри фінансового права Сергій БРОЯКОВ, начальник управління правової роботи Головного управління ДПС у Харківській області Олександр БУГАЙ та адвокат, член Національної асоціації адвокатів України Дмитро НІКОЛАЄВСЬКИЙ.

Законопроект № 3637 «Про віртуальні активи» є важливим для України правовим регулятором, адже вперше визначає засади державного регулювання обігу віртуальних активів на законодавчому рівні. Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради України зі своїми пропозиціями законопроект, який народні депутати ухвалили 8 вересня 2021 року. Експерти Лабораторії віртуальних активів Університету постійно здійснюють моніторинг та аналіз законодавчих змін щодо впровадження концепції віртуальних активів у національне законодавство.

Серед основних питань робочої групи були: внесення змін до цивільного законодавства; узгодженість положень законопроекту між собою та з нормами чинного законодавства; питання відповідальності осіб, які здійснюють публічну пропозицію віртуальних активів (ІСО, STO). Окрім цього, законопроект потребує доопрацювання з точки зору включення до тексту окремих положень Рекомендацій FATF, що стосуються операцій із віртуальними активами.

Ознайомитися з аналітичними матеріалами Лабораторії віртуальних активів Університету, що публікуються щотижня, можна за посиланням @LabVirtualAssets у соціальній мережі Facebook.