Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Напередодні професійного свята представники адвокатури зібралися на науково-практичній конференції

16 грудня відбулася III Міжнародна науково-практична конференція «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку».

Організатори конференції: кафедра адвокатури Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Харківської області, Регіональний центр  з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Харківській та Луганській областях, Німецько-Українське об’єднання юристів, Національна асоціація слідчих України, кафедра судоустрою та прокурорської діяльності, кафедра процесуального права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, The Leavitt Institute for International Development, European Law Students Association Kharkiv.

З вітальними словами звернулися проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Дмитро ЛУЧЕНКО, Голова Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Лідія ІЗОВІТОВА, Директор Регіонального Центру з надання БВПД Анатолій БОРОДАВКА, член Ради Адвокатури Мілану, президент міжнародної комісії Ради Адвокатури Мілану (Італія) Франческа Марія ЗАНАЗІ, доктор права, голова Німецько-Українського об’єднання юристів Райнер БІРКЕ (м. Дюссельдорф, Німеччина), голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія ГАЙВОРОНСЬКА, завідувачка кафедри адвокатури Тетяна ВІЛЬЧИК.

Перше пленарне засідання відкрили представники Німецько-Українського об’єднання юристів, які були представлені наступними країнами: Німеччина, Австрія Швейцарія. Зокрема, професор Райнер ВЕДДЕ (Університет прикладних наук Рейн-Майн) ознайомив слухачів з питаннями доступу до професії адвоката у Німеччині, доктор з Цюріхського університету прикладних наук, адвокат Даніель ВІС розповів про адвокатське право в Швейцарії, виступ адвоката Baker McKenzie Вернера МЮЛЛЕРА був присвячений адвокатській таємниці у Німеччині, а професор Олександр ПЕТШЕ (Австрія, Відень) розповів про адвокатське право в Австрії.

Серед учасників першого пленарного засідання відбувся дуже цікавий виступ судді Конституційного Суду України Віктора ГОРОДОВЕНКА на тему: «Роль адвоката в реалізації права особи на звернення з конституційною скаргою: Європейський досвід».

В конференції взяли участь інші представники суддівського корпусу: суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Володимир БЕВЗЕНКО (Інститут адвокатури та сучасна адміністративно-правова наука), в.о. Голови Вищої Ради правосуддя Олексій МАЛОВАЦЬКИЙ (Роль представників адвокатури в організації системи правосуддя), член Вищої ради правосуддя, Секретар Третьої Дисциплінарної палати Лариса ШВЕЦОВА (Діяльність Вищої Ради правосуддя щодо захисту незалежності суддів) та інші.

З доповідями виступили судді та адвокати з США : адвокат, фахівець в галузі міжнародного та імміграційного права, автор книжки «Білль про права» Борис ПАЛАНТ (м. Нью Йорк, США), суддя першого окружного суду штату Юта в відставці, сертифікований медіатор і арбітр Бен ХЕДФІЛД.

У конференції взяли участь завідувач кафедри організації судових правоохоронних органів та адвокатури ,адвокат, секретар дисциплінарної палати КДКА Одеської області, заслужений юрист України Нана БАКАЯНОВА, завідувачка кафедри нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Оксана ХОТИНСЬКА-НОР, відомий адвокат на автор книг для адвокатів Ярослав Зейкан, інші знані науковці та адвокати, а також представники Тренінгового центру Прокуратури України, керівництво Вищої школи адвокатури, співробітники підрозділів Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, адвокати, науковці з різних вищих навчальних закладів України, аспіранти, студенти, курсанти закладів вищої освіти, інші зацікавлені особи.

Захід було акредитовано Національною асоціацією адвокатів України. Як акредитовані тренери конференції виступили: Голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія ГАЙВОРОНСЬКА, завідувачка кафедри адвокатури Тетяна ВІЛЬЧИК,  член Ради адвокатів Харківської області, голова Комітету захисту прав адвокатів при Раді адвокатів Харківської області Дмитро КУЗЬМІН, сертифікований аудитор, керуючий партнер АО «Павлуненко та партнери» Катерина ПАВЛУНЕНКО, член Ради Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України Олена КАЛАШНИК, секретар Ради адвокатів Харківської області Ольга КОРНЕВА.

Тематичними напрямами роботи конференції буди такі: актуальні проблеми судової реформи в Україні; актуальні проблеми організації та діяльності інституту адвокатури; проблеми взаємодії адвокатури з судовими та правоохоронними органами; професійна етика та юридична відповідальність адвоката; зарубіжний досвід організації та діяльності адвокатури.

Захід тривав 7 годин і зібрав багато учасників.

У новому році очікується видання збірки тез конференції.