Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > На V Харківському міжнародному юридичному форумі обговорили проєкт Кримінального кодексу України у вимірі верховенства права

З вітальним словом виступив професор кафедри кримінального права №1 Університету – Юрій БАУЛІН. Він звернув увагу: «Утворена 7 серпня 2019 року Указом Президента України  робоча група, до кінця року планує закінчити проєкт особливої частини нового кримінального кодексу України. Старий кодекс 2001 року має багато прогалин, які потребують усунення. Під час опрацювання положень нового кодексу дискусійним стало питання закону у виміри верховенства права. Група зупинилася на створенні статті 1.1.1, у якій зазначається «Кримінальний кодекс є єдиним законом, який діє на засадах верховенства права та регулює відносини між державою та потерпілим». Щоб дійти загального висновку с приводу цього тут зібрались фахівці з різних областей права»

Також гостей заходу привітав Микола КУЧЕРЯВЕНКО, перший проректор Університету, який наголосив на фундаментальності у розв’язанні питання, яке стало темою заходу та на його зв’язку з іншими галузями права, особливо фінансовим правом.

У сателітному заході взяли участь керівник Центру дослідження верховенства права і релігії Університету Дмитро ВОВК (Верховенство права і кримінально-правове регулювання), професор кафедри конституційного права ЛНУ імені Івана Франка Сергій РАБІНОВИЧ (Відповідність вимогам принципу верховенства права як критерій конституційності норм Кримінального кодексу України), професор Католицького університету міста Люблін Кшиштоф ВЯК (Зобов’язання адаптувати кримінальне законодавство Польщі до правил Європейського Союзу), завідувач кафедри кримінального права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член Робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи Юрій ПОНОМАРЕНКО (Jus Poniendi vs права людини у вимірі верховенства права) та інші.