Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Партнерство > Підписано Харківський акт фундації Європейської Федерації Національних Асоціацій Криміналістів

12 жовтня відбулося урочисте підписання Харківського акту фундації Європейської федерації національних асоціацій криміналістів між Литовським криміналістичним товариством (голова – Снєгуолє МАТУЛЄНЕ) та Міжнародним конгресом криміналістів (Україна, президент – Валерій ШЕПІТЬКО). Робота відбувалася у змішаному форматі. У дистанційному режимі були присутні представники з Литви, України та Польщі, а також керівники відділень та члени Міжнародного конгресу криміналістів.

Проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій БАРАБАШ привітав гостей та подякував їм за співпрацю. Відзначив, що підписання даного документа є великою честю та непересічною подією, що є важливим на шляху наближення України до Європейської сім’ї. Засновниками цієї організації виступають Українське, Польське та Литовське об’єднання криміналістів. До нього будуть приєднуватися представники інших країн.

Президент Міжнародного конгресу криміналістів, завідувач кафедри криміналістики Валерій ШЕПІТЬКО зазначив, що у сучасних умовах у європейському просторі успішно функціонують національні товариства криміналістів, які виконують важливу функцію щодо розвитку криміналістики і судової експертизи, просувають передові досягнення криміналістичної науки (Литовське товариство криміналістів, Польське товариство криміналістів, Словацьке товариство криміналістів, Німецька асоціація криміналістів, Міжнародний конгрес криміналістів та ін.). Наявність єдиного інформаційного простору передбачає подальше об’єднання криміналістів, учених і практиків інших держав та наукових шкіл, розроблення сучасних засобів і методів криміналістики, популяризацію криміналістичних знань. Криміналістичне співтовариство має сприяти створенню єдиного європейського криміналістичного простору.

Голова Литовського товариства криміналістів, декан Академії Безпеки Університету Миколаса Ромеріса Снєгуолє МАТУЛЄНЕ висловила подяку Національному юридичному університету імені Ярослава Мудрого за співпрацю та відзначила, що на сьогодні завершено всі організаційні заходи, пов’язані із підготовкою до реєстрації (зі штаб-квартирою у Вільнюсі, Литва), розробленням необхідних статутних документів та можливого реального функціонування Європейської федерації національних співтовариств криміналістів.

Вікторія ЯРЕМЧУК