uken0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Гості Університету > Суддя Європейського суду з прав людини Пауло Пінто де Альбукерке став почесним доктором Університету

23 вересня на урочистому засіданні вченої ради диплом і мантію почесного доктора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого було вручено судді Європейського суду з прав людини від Португалії професору Католицького університету (Лісобон) Пауло Пінте де АЛЬБУКЕРКЕ.

Ректор Університету Анатолій ГЕТЬМАН представив професора де Альбукерке членам вченої ради й нагадав, що рішення про присвоєння йому звання почесного доктора було прийняте ще в жовтні 2020 року, але пандемія COVID-19 не дозволила запросити Пауло для проведення церемонії. Ректор Анатолій Гетьман розповів про співпрацю Пауло Пінто де Альбукерке із Університетом. Пан професор на громадських засадах став лектором курсу «Бізнес, корпорації та права людини». Також 2020 року у видавництві «Право» побачила світ збірка його окремих думок, перекладених українською мовою, яка отримала схвальні відгуки українських науковців і практичних працівників.

У своїй промові суддя Пауло Пінто де Альбукерке подякував керівництву Університету за високу оцінку його професійної діяльності, а також українським колегам, зокрема, завідувачці кафедри кримінального процесу Оксані Капліній та суддям Конституційного суду України за плідну співпрацю. Він наголосив: «Присвоєнням мені цього почесного звання ваш Університет показує світу та українському суспільству, що ви повністю віддані справі захисту прав людини та європейським конституційним цінностям в Україні».

Далі професор де Альбукерке представив наукову доповідь, присвячену прецедентному праву Європейського суду з прав людини.

На засіданні вченої ради також виступив голова наглядової ради Університету суддя Конституційного суду України Віктор ГОРОДОВЕНКО, який високо оцінив діяльність Пауло Пінто де Альбукерке, спрямовану на утвердження конституційних цінностей в Україні.