Представники МКЧХ відвідали Військово-юридичний інститут Університету

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Гості Університету > Представники МКЧХ відвідали Військово-юридичний інститут Університету

23 вересня до Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого завітали представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста по роботі зі збройними силами та органами безпеки – Дійого ВЕЛОЗО та Ігор ЛИМАРЕНКО. Під час робочої зустрічі делегати МКЧХ ознайомилися  з Науково-бібліотечним комплексом Університету, відвідали зал рідкісних видань, оглянули  фотовиставку, картинну галерею та ознайомилися з історією вишу. Слід зазначити, що це був перший візит представників МКЧХ до військових вишів у 2021 році в режимі офлайн.

Під час ознайомлення з навчальною та матеріально-технічною базою Військово-юридичного інституту представникам МКЧХ була представлена презентація, у якій розглядалися практичні аспекти застосування норм і принципів міжнародного гуманітарного права, що впроваджуються в освітній процес Військово-юридичного інституту з урахуванням досвіду, отриманого в районі ООС/АТО. Особлива увага учасників заходу була зосереджена на тому, що найголовнішим критерієм оцінки правильного рішення під час ведення бойових дій є збереження життя цивільних осіб та об’єктів інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність цивільного населення.

Наприкінці зустрічі були запропоновані основні напрями подальшого співробітництва. Це проведення на базі Військово-юридичного інституту круглих столів, семінарів, тренінгів та занять із урахуванням  практичних складових і використанням системи імітаційного моделювання бойових дій JCATS, які би дозволили оцінити якість прийнятих курсантами рішень за визначеним сценарієм із застосуванням положень міжнародного гуманітарного права. Під час проведення презентації між представниками МКЧХ та курсантською аудиторією відбулася жвава та цікава дискусія, у якій лунали доволі гострі та актуальні запитання.

Любомир ЗІНЯК