Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Дискусії > В Університеті народні депутати України радилися з представниками правоохоронних органів, місцевого самоврядування та суддями Харківщини, як зробити дорожній рух в області безпечнішим

22 листопада у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності. Воно було ініційоване народними депутатами України від Харківщини через низку резонансних ДТП, що сталися в області упродовж місяця.

Участь у заході взяли члени комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, народні депутати України, представники Міністерства внутрішніх справ України, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, Харківської ОДА, обласної та міської рад, Національної поліції України, патрульної поліції України, Харківської обласної та місцевих прокуратур, суддівського корпусу, ОБСЄ в Україні, Консультативної місії ЄС в Україні, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського національного університету внутрішніх справ, громадських організацій Харкова. Частина учасників долучилася до обговорення у режимі відеоконференції.

Відкрив засідання ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій ГЕТЬМАН, який зазначив: «Сподіваюся, що сьогоднішнє засідання дозволить, по-перше, провести відверту дискусію з керівництвом місцевих органів влади, органів охорони правопорядку, громадськістю, експертним середовищем, а, по-друге, напрацювати законодавчі пропозиції, які дадуть змогу покращити стан правопорядку на дорогах. Мушу запевнити, що саме в цьому аспекті колектив нашого університету готовий долучитися до роботи і активно співпрацювати в цьому напрямку з народними депутатами України».

Із вітальними словами виступили т.в.о. голови Харківської обласної державної адміністрації  Олександр СКАКУН, голова Харківської обласної ради Тетяна ЄГОРОВА-ЛУЦЕНКО, Харківський міський голова Ігор ТЕРЕХОВ, голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій ІОНУШАС та Генеральний прокурор України Ірина ВЕНЕДІКТОВА.

Учасники заходу обговорили питання правопорядку на території міста Харкова та Харківської області щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також шляхи їх вирішення; заходи, у тому числі профілактичні, що вжиті органами Національної поліції України та органами місцевого самоврядування з метою дотримання правил дорожнього руху всіма його учасниками та забезпечення належних умов експлуатації дорожнього покриття, об’єктів дорожньої інфраструктури та транспортних засобів тощо.

Особливу увагу приділили обговоренню стану досудового розслідування резонансних злочинів, пов’язаних із порушеннями правил безпеки дорожнього руху особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння, а також проведенню профілактичних заходів щодо безпеки на дорогах, їх результатам та запланованим правоохоронними органами додатковим заходам.

Ще одним важливим питанням стало обговорення законодавчих ініціатив щодо створення безпечних умов для учасників дорожнього руху, збереження життя і здоров’я громадян, підвищення відповідальності за скоєння кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Зокрема, включення до порядку денного сесії ВР проєкту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель людей. Частину законопроєктів ініціювала позафракційна народна депутатка з Харкова Юлія СВІТЛИЧНА.