uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Про віртуальні активи розвитку національної економіки йшлося на круглому столі

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Про віртуальні активи розвитку національної економіки йшлося на круглому столі

30 вересня відбувся міжнародний круглий стіл «Віртуальні активи у розвитку національної економіки», організований спільно Центром права, етики та цифрових технологій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, громадською організацією «Науково-дослідний центр економіко-правових рішень у сфері застосування технологій розподіленого реєстру» та Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця.

Цей захід було зареєстровано в Міністерстві освіти і науки України та внесено до Переліку наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки у 2021 році відповідно до листа державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” № 22.1/10-37 від 13.01.2021 р.

Проведення круглого столу підтримали Науково-дослідний інститут правового забезпечення інноваційного розвитку Національної академії правових наук України та Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Під час круглого столу було обговорено основні результати наукових досліджень у сфері застосування віртуальних активів у різних галузях діяльності та визначено подальші кроки у розробленні організаційних і методичних рекомендацій щодо впровадження віртуальних активів до національної економіки.

Дискусія проводилася за двома основними напрямами: роль віртуальних активів у розвитку і трансформації економічних відносин та національні рішення у сфері створення та використання віртуальних активів.

Основні спікери заходу презентували різні підходи до розуміння віртуальних активів та нещодавно прийнятого законодавчого акту, який пропонується їх регулювання.

Професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Ігор ДУНАЄВ звернув увагу аудиторії на проблемні питання поводження з віртуальними активами й необхідність ефективного законодавчого забезпечення.

Консультантка із правових питань громадської організації «Науково-дослідний центр економіко-правових рішень у сфері застосування технологій розподіленого реєстру» Вікторія РЕЗЧИК навела вичерпний огляд дефініцій віртуальних активів та їх трансформації за останні десять років.

Радник із технологічних питань цієї ж організації Олександр БАСЮК продовжив термінологічний ряд, запропонувавши альтернативний погляд на розуміння віртуальних активів через поняття цінності, а також практики застосування деяких видів активів.

Їх колега Юлія ЖУРБА запропонувала класифікацію активів як таких, що засновані на технологіях не розподіленого та розподіленого реєстру, останні, у свою вергу, мають ділитися на токенізовані та криптоактиви.

Зв’язок фінансового моніторингу з проблематикою віртуальних активів і міжнародний досвід у цій сфері висвітлилаадвокатка, аудиторка та помічниця-консультантка народної депутатки України Вікторії Кінзбурської Катерина ПАВЛУНЕНКО.

З перспективи держаудитслужби та податкових питань виступив Андрій ІВАНСЬКИЙ, який представив переконливе тлумачення віртуальних активів як контрольованих, оборотоздатних і таких, що несуть прогнозовану вигоду ресурсів.

Цивілістичну перспективу віртуальних активів та можливі законодавчі колізії розкрив начальник науково-дослідницького сектору Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Арсен ІСАЄВ.

Про впровадження деяких рішень на основі блокчейн-технологій, можливості розподіленого реєстру та потенційні економічні вигоди розповів керівник компанії управління цифровими активами FinAdd Олексій ЗАРУЦЬКИЙ.

Активну участь у обговоренні брали представники співорганізаторів заходу – член правління громадської організації «Науково-дослідний центр економіко-правових рішень у сфері застосування технологій розподіленого реєстру» Александр КУДЬ, професорка кафедри фінансового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Ольга ДМИТРИК та керівниця Центру права, етики та цифрових технологій Університету Юлія РАЗМЄТАЄВА. За результатами обговорення учасники прийняли підсумковий протокол заходу, з яким можна ознайомитися тут.

Юлія РАЗМЄТАЄВА