uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Відбувся триденний воркшоп для практиків в межах проєкту «Європейські фундаментальні цінності в цифрову еру» 

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Відбувся триденний воркшоп для практиків в межах проєкту «Європейські фундаментальні цінності в цифрову еру» 

Триденний воркшоп для практиків було проведено 17, 18 та 19 квітня 2024 року в межах проєкту Центр Досконалості Жана Моне «Європейські фундаментальні цінності в цифрову еру», 101085385–EFVDE–ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH, що фінансується Європейським Союзом і виконується Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого. 

Воркшоп, який був присвячений праву інтелектуальної власності в контексті адаптації до європейського законодавства, зібрав юристів адвокатів, суддів, нотаріусів. IT-юристів та інших практичних працівників для онлайн-обговорень і співпраці.  

Перший день заходу було відкрито доповіддю Іларіона Томарова, адвоката, керівника ІР практики Юридичної фірми «Василь Кісіль і Партнери». Він презентував питання сучасної практики ЄС у реєстрації та захисті торговельних марок, яка давно очікує застосування в Україні. Учасниці та учасники ініціювали дебати щодо відмінностей національної та європейської систем захисту й відповідних нормативних положень.  

Темою другого дня воркшопу стали специфічні проблеми інтелектуальної власності. З доповіддю про договори в сфері розпорядження правами інтелектуальної власності в ІТ виступив Сергій Білоус, адвокат, партнер АО Legit, Lead legal counsel в групі компаній Plarium. Після жвавої дискусії роботу заходу було продовжено презентацією, присвяченою викликам для інтелектуальної власності, пов’язаним зі штучним інтелектом. З цією доповіддю виступив Олексій Столяренко, партнер Baker McKenzie Ukraine, Голова практики ІТ/TMT. Тема викликала неабияку цікавість з огляду на стримкий розвиток відповідних технологій і прийнятий на рівні ЄС регламент, покликаний врегулювати їх розробку та розгортання.  

Третій день воркшопу розпочався доповіддю проо патентні права в галузі фармацевтики, сфокусованою на стратегічних цілях Україні та IP–механізмах, яку представив Антон Капітоненко, адвокат, старший юрист з питань інтелектуальної власності та судового захисту Baker McKenzie Ukraine. Дебати за результатами доповіді розгорнулися як навколо проблем патентного права, так і щодо вимог до гармонізації українських законодавства і практики, пов’язаних з вступом до ЄС.  

Захід модерували Юлія Размєтаєва, к.ю.н., доцентка кафедри прав людини та юридичної методології, та Наталія Філатова-Білоус, к.ю.н., доцентка кафедри цивільного судочинства, арбітражу і міжнародного приватного права Університету. 

На завершення воркшопу учасники обмінялися думками щодо реформування законодавства й ключових цінностей, на які слід орієнтуватися, та обговорили спільні проєкти рекомендацій для зацікавлених сторін. 

Запис основних частин заходу буде викладено згодом на YouTube каналі Центру права, етики та цифрових технологій за посиланням