Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Відбулася гостьова лекція на тему: «Юридична відповідальність за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення»

27 листопада 2023 на Факультеті слідчої та детективної діяльності відбулася гостьова лекція кандидата юридичних наук, головного спеціаліста відділу координації, моніторингу та оцінки ефективності реалізації державної антикорупційної політики Департаменту антикорупційної політики апарату Національного агентства з питань запобігання корупції Новікова Олега Володимировича на тему: «Юридична відповідальність за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення».

Під час лекції студенти дізналися про особливості кримінальної, адміністративної, дисциплінарної та цивільно-правової відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення.

Лектор звернув увагу на проблеми функціонування Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, а також на невідповідність переліку корупційних кримінальних правопорушень (примітка до ст. 45 Кримінального кодексу України) та переліку адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, (Глава 13-А Кодексу України про адміністративні правопорушення) положенням Закону України «Про запобігання корупції». Крім того, обговорено дискусійне питання «дискримінації» корупціонерів у кримінальному праві.

Щиро дякуємо Олегу Володимировичу за надзвичайно цікаву та змістовну лекцію!